duficek
16.03.06,00:23
v money S3 si vytvorim mzdy, ktore si dam zauctovat. program mi automaticky vytvori zavazky do knihy zavazkov, to je pekne, ale kazdemu zavazku hodi iba jednu predkontaciu.

ako priklad uvediem zavazok vytvoreny pre ZP. z hrubej mzdy 10 000sk mi vznikne voci ZP zavazok 1400sk. uhradim ho platbou na ucet a cela platba sa mi hodi do kolonky MZDY. pritom podla spravnosti by sa mala platba rozuctovat do kolok 400sk MZDY a 1000sk VYDAJE ZA POISTENIE (plati ako zamestnavatel)
nevidim potom zmysel v automatickom zauctovani mzdy, ked si aj tak musim potom rucne ten zavazok rozdelit na 2 rozne predkontacie.
alebo "to" nechavate tak a cely zavazok zauctujete do mzdy, aj ked to tak nie je spravne?
Ľuba
16.03.06,04:33
Duficek, Ty kvôli tým mzdám tuším ani nespíš. Ale k otázke: treba to rozúčtovať, najlepšie v banke. Ja som na to upozornila csw už možno pred piatimi rokmi, ale bohužiaľ je to stále tak.
duficek
16.03.06,09:11
nespim, ale dobrovolne :)
pracujes v money?
narazil som na problem.
ak ten automaticky vytvoreny zavazok necham na predkontacii MZDY a snazim sa to spravne rozuctovat v bankovom doklade, musim to robit cez polozky a tym padom sa mi znefunkcni tlacitko na variabilny symbol, zauctuje sa to spravne do pen.dennika, ale platba a zavazok sa mi nesparuju. cize k zavazku nepribudne datum uhradenia a vystupuje ako neuhradeny. (ak v knihe zavazkov chcem zadat platbu, ktorou bol zavazok uhradeny, napise mi chybovu hlasku, ze nemoze pripojit doklad lebo je polozkovy)

zatial to riesim tak, ze vytvoreny zavazok natvrdo rozpisem na polozky, dalsie mzdy uz nebudem vytvarat automaticky, ale budem kopirovat tento rozpolozkovany zavazok. takto uhradeny zavazok bankou sa zauctuje do pen. dennika spravne, aj ked v bankovom doklade mozem uviest iba jednu predkontaciu.
duficek
16.03.06,09:45
inak akonahle si kupim plnu verziu pre 2 PC, pisem "buzerovaci" mail za nespravne zauctovanie mzdy.
kam si posielala ten mail ty? na aku adresu? pobocku, alebo rovno centralu, helpdesk....?
Ľuba
16.03.06,20:12
...
zatial to riesim tak, ze vytvoreny zavazok natvrdo rozpisem na polozky, dalsie mzdy uz nebudem vytvarat automaticky, ale budem kopirovat tento rozpolozkovany zavazok. takto uhradeny zavazok bankou sa zauctuje do pen. dennika spravne, aj ked v bankovom doklade mozem uviest iba jednu predkontaciu.

Nemusíš pridávať položky, stačí keď rozúčtuješ (ale v peň. denníku, nie priamo v doklade) ten bankový doklad, ktorým robíš úhradu.
duficek
16.03.06,20:43
uzasne riesenie !!! dakujem :) priznam sa ikonu penazny dennik som nepouzil hadam 4 roky, vsetko som riesil pokladnicnymi a bankovymi dokladmi a nieco cez ID.
super cez ten penazny dennik to ide jednoducho a bezbolestne :)
Ľuba
16.03.06,20:50
Doporučujem ešte zamknúť rozúčtovaný doklad, pretože ak by si v ňom čokoľvek opravoval a následne ho nechal zaúčtovať, tak sa Ti zaúčtuje podľa predkontácie, ktorú máš na doklade a "Tvoje" rozúčtovanie sa stratí.
Ľuba
16.03.06,20:53
uzasne riesenie !!! dakujem :) priznam sa ikonu penazny dennik som nepouzil hadam 4 roky, vsetko som riesil pokladnicnymi a bankovymi dokladmi a nieco cez ID.
super cez ten penazny dennik to ide jednoducho a bezbolestne :)

Ani nemusíš ísť cez ikonu peň. denníka, ale v takmer každom zozname máš v menu tlačítko "Zaúčtovanie", ktoré Ti ukáže ako je doklad zaúčtovaný v PD a priamo tam ho môžeš rozúčtovať.
duficek
16.03.06,21:17
super, otvaras mi nove obzory :) a to som myslel ze mam money celkom zmaknute.
Ľuba
16.03.06,21:23
Díky.........