Iwett
19.08.13,15:19
Chcela by som sa spýtať na Váš názor. Čaká ma vysporiadanie BSM po rozvode. Vlastníme nehnuteľnosť, z ktorej som odišla už pred 13 rokmi a žila s deťmi u matky. Mám podľa Vás nejakú nádej, že mne a deťom môžu nehnuteľnosť prideliť? Je totiž postavená v záhrade mojich rodičov. Ďakujem
Tweety
19.08.13,13:25
Ak ste ju postavili počas manželstva, patrí do BSM, teda obidvom.
Mária27
19.08.13,13:49
Pravdaže máš nárok žiadať to. Majetok si však musíte podeliť napoly. Ak si rozvedená dlhšie,nedelíte BSM ale tie veci, ktoré vám zostali po troch rokoch po rozvode v podielovom spoluvlastníctve (§ 149 obč.z.), najmä nehnuteľnosti. Ak nemáte viac nehnuteľností, budeš ho musieť vyplatiť.
Mária27
19.08.13,14:39
V zásade by mala byť stavba a pozemok mali mať jedného vlastníka - tým môžeš dôvodiť. Alebo ste ten pozemok odkúpili?
Iwett
19.08.13,14:56
no práveže sa odkúpili...samozrejme ako manželia
Iwett
09.09.13,13:19
Ďakujem za odpovede, šlo mi skôr o to, zistiť, či sa súd môže prikloniť na moju stranu, keď v uvedenej nehnuteľnosti nebývam ja ale môj bývalý. Stavali sme ju spoločne, len som odišla. Väčšinou sa stretávam s názormi, že sa bude v prvom rade prihliadať na to, kto tam býva.
Mária27
09.09.13,15:55
Môže sa práve prihliadnuť na to, že je to v záhrade tvojich rodičov. Ty chceš bývať blízo rodičov a jeho pobyt blízko naopak rodičov veľmi traumuje - treba dôvodiť ...