vs1980
19.08.13,17:31
Dobry den,

Rad by som sa spytal ci ma niekto predstavu ci tzv. "Crowdfundingove" portaly sa rataju ako financne sprostredkovanie.

Jedna sa o to ak napr. niekto potrebuje vyzbierat peniaze na isty projekt(akykolvek). Ludia mozu cez internet prispievat a na zaver sa zakladatelovy projektu preposlu vyzbierane peniaze (prevadzkovatel si nechava istu proviziu). Ten po uspesnom ukonceni projektu prispievatelom zasiela vopred stanovenu protihodnotu.

Podla toho co som cital zakon o financnom sprostredkovani nic podobne nepozna.

Dakujem
marion
20.08.13,05:16
Toto urcite nespada pod financne sprostredkovanie. To riadi zákon č. 186/2009 Z. z. o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Neviem v tejto chvili to nazvat. Mozno medzi zbierky financii, financovanie alebo nieco take.
Filip Glasa
20.08.13,11:37
nebol by som si tym isty, lebo aj zlty melon si myslel ze nespada pod regulaciu poziciek, kedze iba prevadzkuje web ale ludia si poziciavaju navzajom.
Napriek tomu zacala NBS sturat ze ci nahodou pod nich nespadaju.
Je to tak ze nespada to pod regulaciu, ale ako nahle to zacnes vo velkom robit, tak sa NBS zacne zaujimat ci by ta nahodou nemali regulovat :-)
profesional
23.08.13,09:05
Závisí od toho, kto pripravuje celý kontrakt. Ak ty, tak ide o finančné sprostredkovanie. Ak niektorá zo strán úverového vzťahu, tak nejde o finančné sprostredkovanie, ale buď o normálne sprostredkovanie, alebo o mandátny vzťah.
vs1980
03.09.13,12:27
No kontrakty pripravovat nebude nikto kedze v podstate ide o predaj tovaru. Rozdiel oproti klasickemu obchodu je v tom ze sa za tovar plati dopredu a ak sa vyzbriera pozadovane mnozstvo penazi tak sa peniaze prevedu "predavajucemu" ak nie tak sa vratia odosielatelom