stuko
16.03.06,06:12
poradaci, chcem sa opytat, ako uctujete, platby kartou, lebo ja som pocul viacero sposob a neviem si vybrat ten naj :

takze ja pouzivam takyto:

1: Ak platim kartou, tak tuto sumu dam vydaj na priebezne polozky z uctu s datumom spracovania v banke
2: ) dnom zuctovaniu dam prijem z priebeznych poloziek akoze na pokladnicu
3: ) a nasledne z pokladne vypisem VD (pripadne spojim aj so zavazkami), ktory riadne zauctujem do PD ako VOZD

Tot jeden navrh a potom som sa stretol este aj s takymto:

1: ) Platba kartou - Interna polozka, VNZD
2: ) Ked pride vypis nasledne zuctovanie v analytike ako POZD

Mate navrhy, napady ? Ako to robite vy ?
sway
16.03.06,05:36
poradaci, chcem sa opytat, ako uctujete, platby kartou, lebo ja som pocul viacero sposob a neviem si vybrat ten naj :

takze ja pouzivam takyto:

1: Ak platim kartou, tak tuto sumu dam vydaj na priebezne polozky z uctu s datumom spracovania v banke
2: ) dnom zuctovaniu dam prijem z priebeznych poloziek akoze na pokladnicu
3: ) a nasledne z pokladne vypisem VD (pripadne spojim aj so zavazkami), ktory riadne zauctujem do PD ako VOZD

Tot jeden navrh a potom som sa stretol este aj s takymto:

1: ) Platba kartou - Interna polozka, VNZD
2: ) Ked pride vypis nasledne zuctovanie v analytike ako POZD

Mate navrhy, napady ? Ako to robite vy ?

záleží či si plátca DPH, JÚ , áno?

Ak nie si plátca DPH, tak len cez banku - výdaj ODZ.(ID nemusíš použiť-uvedom si že neplatíš v hotovosti!))

Ak je to na prelome roka tak použiť aj ID do nákladov roku kedy sa kartou platilo - dajú ti paragon ODZ, a v novom roku výpis z banky NDZ.

Ak si plátca DPH a na prelome mesiaca si chceš DPH odpočítať v mesiaci keď si platil, tak ID do nákladov a BV - s odvolávkov na ID v budúcom mesiaci NDZ.
Daj si hľadať "platba kartou - bola to veľká debata na túto tému....;)