Bogeyman
20.08.13,09:21
Zdravím, chcem sa spýtať či niekto nevie za čo by sa dalo podať trestné oznámenie. Jedná sa o to že môj otec si požičal u jednej ženy 200 EUR. Jeho šéf povedal že nech to berie ako zálohu a že peniaze vráti on, zatiaľ čo on si ich odpracuje. Otec bol asi 3 mesiace v tom že ich má odpracované. Teraz sa z čista jasna objavila tá pani a žiada od neho tých 200 EUR. Problém je v tom, že jeho šéf s tým nechce mať nič spoločné a ani tej pani nedvíha telefóny. Preto sa obrátila na môjho otca a mamu (neviem ako sa dostala k jej číslu). Telefonicky ich obťažuje, volávala niekoľko krát do dňa. Potom ako jej otec vynadal, už nevolá tak často. Teraz ale šíri plané reči o mojom otcovi a mame, a občas ešte stále zavolá a vyhráža sa políciou a ktovie čím ešte. O pôžičke však nemá žiadny doklad ako môj otec, tak ani ona. Je to vlastne slovo proti slovu. Je vôbec šanca uspieť v takejto veci na súde? A ako by sa dalo dokázať to ohováranie alebo vyhrážanie a pod, resp. čítal som niekde na internete že dalo by sa obrátiť aj na zákon o dobrých mravoch...

Ešte jedna vec...to že šéf to vyplatí za otca počuli 3. svedkovia - ja, moja mama, a babka ktorej volal ohľadom toho a potvrdil jej to telefonicky pretože to trochu narušilo vzťahy v rodine a ona chcela vedieť o čo ide. Preto sme všetci verili, že to aj tak bude... Ja viem, že to znie ako to znie, proste šéf fotra podrazil a teraz za to trpí celá rodina, už aj mne sa vyhrážala...
buchač
20.08.13,07:34
Foter nech to berie ako memento za blbosť ....

Súd ???
V konečnom dôsledku by ho to mohlo aj viacej stáť ...
Zadarmo robil , pôžičku nevrátil ....ešte sa aj poburuje nad konaním dotyčnej ...
Ohováranie , vyhrážanie ???
Veď dotyčná chce iba svoje - veď si to priznal aj sám .
Šéfa nech pritlačí .....
arizona
20.08.13,07:39
dost nechapem tomu, ak si tvoj otec pozical od niekoho peniaze a co s tym mal spolocne jeho sef. A v akom spojeni su jeho sef a ta zena...
Bogeyman
20.08.13,08:00
Oni sa poznali, jeho šéf a tá žena... Foter ju spoznal cez neho...a šéf vravel že to zatiahne a strhne otcovi z platu. Plat strhol a peniaze nevrátil...
Bogeyman
20.08.13,08:02
Tam ide o to že šéf fotrovi tie peniaze zrazil...preto bol foter v tom, že to je vyrovnané.
Bogeyman
20.08.13,08:03
Šéf ho zoznámil s tou ženou a vedel o tej pôžičke...peniaze fotrovi z mzdy zrazil, preto si foter myslel, že už je to vybavené...
kopretinka
20.08.13,08:10
no to je dobrá hovadina.takú sprostosť som ešte nepočula.
buchač
20.08.13,08:10
Ešte raz a pomaly ...

Otec nech P R I T L A Č Í Š É F A .......
kopretinka
20.08.13,08:11
nemá páky na šéfa...mať šéfa,čo klame a okráda,no aká paráda
kopretinka
20.08.13,08:19
a ako mu to zrazil? veď to sa nedá len tak,ako to figuruje na výplatnej páske?
Bogeyman
20.08.13,08:25
Ja viem, môj foter to proste nedomyslel a teraz má problémy...lenže aj šéf má na tom svoj diel viny, lenže oni už v pracovnom pomere nie sú odkedy sa to stalo, takže teraz ani nemá ako na neho pritlačiť...ako povedal buchač: "memento za blbosť"
kopretinka
20.08.13,08:26
ale výplatnú pásku dostal...či?....robí na čierno?
pildo
20.08.13,08:31
tazka situacia... neviem presne ako sudy beru svedkov, ktori su priamou rodinou (ci tam nebude problem s doverihodnostou alebo zaujatostou).

nie je to nahodou podvod na tvojho otca zo strany sefa a tej zeny? v akom vztahu su ten sef a ta zena? pride mi to, ako keby boli dohodnuti a sef stiahol peniaze, ale nevratil ich a ta zena ich teraz chce od tvojho otca.
Bogeyman
20.08.13,08:35
No neviem presne aký vzťah tam bol, v náš prospech hrá aspoň to že tá žena nemá žiadny doklad ani svedkov o pôžičke, čiže to že ich vymôže súdne je takmer nemožné. Možno práve preto hrá túto hru a šéf je s ňou dosť dobrý kamarát čo som si všimol. Vozí si ju autom, atd... Lenže naša rodina nechce byť v očiach iných tá, čo požičia a nevráti. Predsa to vrhá zlé svetlo na nás všetkých a otec keď si peniaze požičal, tak ich mal v úmysle vrátiť, nechcel nikoho okradnúť... :(
meha
20.08.13,08:41
Naivita a dôvera. Otec požičal,otec odpracoval.Požičal od jednej osoby,odpracoval u druhej.Bez papiera,bez nejakej zmluvy.Šéf mal peniaze vrátiť.Na základe čoho?Len tak sa priplietol medzi dvoch známych ľudí a sľúbil?Si si istá ,že nešlo o nelegálnu prácu? Ja som sa nikdy nemala problém skontaktovať so šéfom.Ak ma otec pracovnú zmluvu,má všetky údaje a šéf by mal byť občas aj v práci.Využila by som osobný kontakt,ak nedvíha telefón..Ešte jedna vec,tá pani vedela o tom ,že jej má peniaze vrátiť šéf?
Bogeyman
20.08.13,08:55
Ten šéf ich zoznámil. Otec pracoval u neho na čierno, pretože je polovičný invalid. Šéf sľúbil, priznal to pred skoro celou rodinou. Teraz keď prišlo k lámaniu chleba tak sa šéf vyjadril že jeho do toho nech neťahajú. Ja to vidím tak, že šéf fotra využil aby mal niekoho kto mu urobí renováciu bytu zadarmo a potom sa k tomu postavil pasívne. A šéf pred tou ženou povedal, že on jej peniaze nemá prečo vrátiť a pred nami doma povedal, že áno tie peniaze vráti. Čiže oklamal nás aj tú pani... Pani sa teraz vyhráža, že poohovára našu rodinu kde sa bude dať, pretože verí šéfovi. Proste nikde nie je, žiadny doklad, preto ak by to bolo krivé ohováranie, tak máme právo na nejakú ochranu. Dokonca som sa dozvedel, že ona mu ani žiadne peniaze nepožičala, na ruku vraj nijaké peniaze nešli. Ide o bločky z obchodu, že čo otcovi kupovala nejaké veci, keď u nej pracoval a tie jej má vlastne preplatiť. Sám už sa v tomto celom strácam.
kopretinka
20.08.13,09:08
tak kde otec vôbec robil? u šéfa či u tej ženskej? ježiši......úplne zbytočné riešiť,robil na čierno,peniaze si vlastne nepožičal.....a prečo robil na čierno? že je invalid? a to má čo spoločné?
Bogeyman
20.08.13,09:16
Robil u šéfa a tá žena akože dohliadala - bola to susedka či čo. No a ona urobila nákup za svoje peniaze chce dať preplatiť fotrovi. Lenže ten pracoval za šéfa, nie za seba. A hlavne, každý tvrdí niečo iné. Tá ženská je totálne histerická. Vreští do telefonu, nepustí nikoho k slovu. Šéf povie: "Mňa do toho neťahajte," a hotovo. Toto by asi nevyriešil ani Colombo...a čo sa týka toho riešenia, ja som len chcel vedieť, že ako sa dá brániť v takom prípade, že niekto ohovára a žiada peniaze ktoré vlastne nemá ako vydokladovať že požičala - teda, žiadne neboli požičané. Ona vlastne asi chce aby jej otec preplatil nákup ako to tak vidím. Tu nejde ani tak o to vrátenie peňazí ako o tú ochranu v prípade ohovárania a vyhrážania, pretože ona hovorí že on si peniaze požičal a pritom ona žiada peniaze za nejaký nákup. Neviem ale z môjho pohľadu je to zavádzanie...
kopretinka
20.08.13,09:23
ježišikriste,čo sa ešte dozvieme? to si nevedel všetko naraz napísať do otázky?? toto je na nervy,takto zisťovať všetko.....kto tu zavádza,si v prvom rade ty. suseda nech si vymáha od toho,s kým sa dohodla a s kým má o tom zmluvu.Prečo robil otec na čierno?
Bogeyman
20.08.13,09:30
Sorry, ale útržkovite sa dostávajú ku mne informácie. Práve sa snažím zistiť čo najviac. A čo sa týka zmluvy, tak ani jedna strana nemá žiadnu zmluvu. Foter nemá zmluvu že tam pracoval a ona nemá zmluvu s nikým, ani so šéfom ani s fotrom. Otec robil na čierno kvôli tomu že je polovičný invalid. Šéf mu dal na výber: "Buď budeš robiť na čierno, alebo ťa neprijmem." Už vtedy som fotrovi vravel nech od neho ide preč, lenže nepočúval... Otec chcel zarobiť peniaze, spočiatku to šlo a výplaty boli, no skomplikovalo sa to až teraz kedy sa do toho zaangožavala tá žena...
kopretinka
20.08.13,09:34
"Buď budeš robiť na čierno, alebo ťa neprijmem." to nemá nič spoločné s invaliditou,to je chrapúnstvo od dotyčného a hlúposť tvojho otca.Žiadne zmluvy,žiadne peniaze,žiadne vymáhanie dlhu.......zabudni.konec fiľma.drahé poučenie pre vašu rodinu.
Bogeyman
20.08.13,09:46
Máš pravdu, naivita a blbosť...
avalik
20.08.13,09:55
"Ide o bločky z obchodu, že čo otcovi kupovala nejaké veci, keď u nej pracoval a tie jej má vlastne preplatiť."

"Robil u šéfa a tá žena akože dohliadala - bola to susedka či čo. No a ona urobila nákup za svoje peniaze chce dať preplatiť fotrovi. "

tak kde pracoval? u sefa ci u susedky? pre koho bol ten tovar? spotreboval sa pri praci?
kopretinka
20.08.13,09:59
čítaj v komentároch.......pod mojím príspevkom.......je toho na celú stranu
Bogeyman
20.08.13,10:01
Niečo z toho tovaru si vzala ona a niečo vraj vzal otec, akože pre šéfa...bol spotrebovaný mojim otcom pri práci. Lenže ona nemá so šéfom žiadnu dohodu. Otec sám nevedel prečo kupovala ten tovar...bral to tak, že ten tovar je nejako dohodnutý - jednalo sa hlavne o potraviny pre šéfa a pre môjho otca - preto nechápe prečo vymáha peniaze od neho. Vzal to tak že tie peniaze si šéf strhne z platu - ako za ubytovanie a stravu a vráti jej.
kopretinka
20.08.13,10:02
jak že si požičal peniaze,šak si povedal,že to neboli peniaze ale tovar
avalik
20.08.13,10:05
no ved tie citacie su z tych komentarov - nie je jasne o aky tovar ide - napr. strava pre otca alebo material, ktory otec spotreboval pri praci ... suseda bola objednavatel prac od sefa? alebo sa pracovalo v byte u sefa a suseda dohliadala a urobila nakup?
kopretinka
20.08.13,10:06
ježiši,mám dosť...........na toto už fakt nemám nervy.............že potraviny.........
Dav
20.08.13,10:07
Bez podpísaných dokladov, svedkovia v príbuzenskom pomere, suma nízka na to, aby šlo o trestný čin.Jedine riešiť ako priestupok. Ak je to dedina, alebo mesto, kde každý pozná každého,tak sa klebetám nevyhneš. Čím skôr zaplatiť tej žene, samozrejme, dať si podpísať prevzatie. Vymáhať od šéfa - ak šéf strhol zo mzdy, o tom predsa v účtovníctve musia byť doklady - súhlas ZC so zrážkou zo mzdy, podpísaný pokladničný doklad o prevzatí 200 Eur, zrazených zo mzdy, výplatná páska....
Bogeyman
20.08.13,10:14
Žiadny z tých dokladov neexistuje - otec robil na čierno, ona nemá žiadny doklad o pôžičke alebo čokoľvek čo by podoprelo jej tvrdenia...
Dav
20.08.13,10:21
Telenovela ako vyšitá. kdekoľvek sa otec pôjde domáhať práva, nafasuje svoj podiel za to, že sa zamestnal na čierno. Buď po dobrom zaplatiť, alebo vydržať klebety.
Bogeyman
20.08.13,10:23
Tiež to tak vidím...vďaka aj tak
avalik
20.08.13,10:28
takze vychadza mi to, ze sa pracovalo v sefovom byte ... starostliva suseda im nakupila jedlo - ten nakup jedla bola koho poziadavka? alebo ponuka od susedky? ak to bola ponuka, tak bola prednesena komu? otcovi alebo sefovi? jedol aj sef? tak nech si svoju cast zaplati. ak sef strhol otcovi z dohodnutej odmeny za tuto poskytnutu stravu, tak nech susede zaplati sef ... je to vsetko o komunikaci ... ak sa otec nebude vediet dohodnut, nech zaplati susede to co "prejedol" on a ostatne nech si suseda vymaha od sefa - svojho suseda
Bogeyman
20.08.13,10:36
Lenže komunikácia s 3 tvrdohlavcami, kde každý má svoju pravdu je takmer nemožná. Šéf sa k veci vyjadrovať nechce, otec má svoju verziu a ona svoju. No skús to riešiť s 3 idiotmi. Fakt už som z toho aj ja na nervy. Žiadny doklad, žiadna dohoda sa vraj nekonala. Nech sa tá dohoda čohokoľvek týka, tak každý z nich zaprie akúkoľvek dohodu, či sa už konala alebo nekonala. Vidím to tak, že ona či peniaze dala alebo nedala, či tovar nakúpila alebo nenakúpila tak s vymáhaním je utrum, pretože šéf jej peniaze nedá a ona žiadny doklad nemá. Foter peniaze od šéfa nedostane, pretože ten mu nedvíha telefón a je stále nezastihnuteľný, stále niekde je a vyhýba sa mu. Čiže ona nech peniaze vymáha od kohoľvek tak ich nedostane, pretože foter nedá peniaze ktoré mu už raz boli strhnuté a šéf takisto zo svojich nedá. A dištancuje sa od toho pravdepodobne preto, lebo otec bol zamestnaný na čierno a preto nemá na neho žiadne páky.
Bogeyman
20.08.13,10:39
čítaj podľa postupnosti, kedy boli komentáre pridané...
misoft
20.08.13,14:48
Takže podľa postupnosti:
Žena tvrdí, že požičala, no lajstro nemá - slovo proti slovu. Svedka asi nemá, že odovzdala - na súde pre ňu nepriechodné. Šéf povedal, že zaplatí a STRHÁVAL z výplaty - ak to bolo aj na papieri - šéf, ak nepreukáže, za čo strhával - bude mať opletačky - nevyplatenie mzdy. Otec má na vrch!
V dôsledku - škodovať bude baba, čo prachy požičala i šéf, čo výplatu krátil.
Potom môže fotrík v "tichosti" vrátiť - ale pred svedkami a na podpis!
meha
20.08.13,16:04
Rada odo mňa na záver.Klebety boli,sú a budú.Ak sa ich bojíte,zrejme to nebudú klebety len o požičaných peniazoch ,no momentálne je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom.Otcovi sa nelegálna práca vypomstila a ešte môže vypomstiť.Trestné oznámenie by mohlo byť podané,ale nie kvôli peniazom,ale čiernej práci,ak sú na to dôkazy.