Katarina5555
20.08.13,09:22
Slovenská firma mi vystavila zálohové faktúry jednu na technológiu a druhú na montáž. Po zaplatení mi poslali daňové doklady k zálohe. Tam kde je uvedená technolóiga mi vyčíslili DPH a tam kde je uvedená montáž mi DPH nedali. Keď som do firmy volala, pani hovorila po česky s tým že u nich v ČR to tak je a pri montáži je nejaký predhod daňovej povinnosti.
Ale ja neviem prečo slovenská firma, ktorá je platca DPH by mi mala technológiou vystaviť s vyčíslenou DPH a montáž nie?
Preto potrebujem vedieť čo je správne?

to sa mi k tomu nikto nevie vyjadriť? :
Tweety
27.08.13,12:26
AKý predhod daňovej povinnosti máš na mysli? Nič také nie je. A doplň to, kde je nehnuteľnosť.

A čo má s tým česká firma? Doplň, kto fakturujem za čo, kde je nehnuteľnosť..
Katarina5555
28.08.13,06:17
čo sa týka toho prechodu - to mi splietala pani v tel, ktorá mi vysvetlovala, že v ČR niečo také je, a ja som sa jej snažila vysvetliť,že na Slvoensku nič také nie je a pokiaľ ja mám faktúru od slovenskej firmy tak na všetko technológiu aj montáž by mala byť DPH.
Je to dodávka na Sovensku - ide o njeaké zariadenie na reguláciu eletriky.
Ale pre istotu som to dala aj na poradu.
tictac7
28.08.13,06:26
Technológia je na SK, firma vystupuje s IČ DPH SK - nie je o čom - miesto dodania je tam, kde sa nachádza nehnuteľnosť, teda v tomto priípade SK - všetky faktúry (teda aj za technológiu, aj za montáž) majú byť s DPH.
Janiela
28.08.13,06:32
a dobre si urobila, že si to dala na Poradu, opäť som sa niečo naučila :-)
Tweety
28.08.13,06:43
Fakturácia má byť s daňou. Teda aj fa k prijatým preddavkom.