karpis
16.03.06,07:25
Robila som DP zaťovi, ktorý si uplatnil na manželku odp.položku 20655,. Sk
manželmi sú od 9/2005. Manželka mala príjem na DoVP vo výške 5 315,- inak bola na rodičáku. Ona si tiež podala DP aby jej vrátili dan. Odpoč. položku v jej DP som dala 87936,- Z DU mi volali, že to neni dobre, lebo ked spočítam odp.položku z jej DP a z manželovho DP tak mi to presiahne sumu 87936. Podľa mna to mam dobre ved ona si to nemala z čoho odpočítať. RP sa do príjmu neráta Poradte kto ma pravdu ja alebo pracovnicka DU.
ilona
16.03.06,07:24
Podľa mňa si nemohol na manželku uplatniť celú nezdan.časť,lebo manželmi boli len 4 mesiace. Ale ináč
Barbara
16.03.06,07:59
Robila som DP zaťovi, ktorý si uplatnil na manželku odp.položku 20655,. Sk
manželmi sú od 9/2005. Manželka mala príjem na DoVP vo výške 5 315,- inak bola na rodičáku. Ona si tiež podala DP aby jej vrátili dan. Odpoč. položku v jej DP som dala 87936,- Z DU mi volali, že to neni dobre, lebo ked spočítam odp.položku z jej DP a z manželovho DP tak mi to presiahne sumu 87936. Podľa mna to mam dobre ved ona si to nemala z čoho odpočítať. RP sa do príjmu neráta Poradte kto ma pravdu ja alebo pracovnicka DU.



nerozumiem, prečo podľa p. z DÚ u nej nemá byť odp. položka 87936? z jakého dôvodu??? :rolleyes: ja si myslím, že p. z DÚ nemá pravdu.:p to je blbosť, že nemá manželka nárok na odpočet na seba. Všetci máme predsa nárok, podľa mňa je to O.K.:rolleyes:
20655,- je správne.
Dada
16.03.06,08:04
Robila som DP zaťovi, ktorý si uplatnil na manželku odp.položku 20655,. Sk
manželmi sú od 9/2005. Manželka mala príjem na DoVP vo výške 5 315,- inak bola na rodičáku. Ona si tiež podala DP aby jej vrátili dan. Odpoč. položku v jej DP som dala 87936,- Z DU mi volali, že to neni dobre, lebo ked spočítam odp.položku z jej DP a z manželovho DP tak mi to presiahne sumu 87936. Podľa mna to mam dobre ved ona si to nemala z čoho odpočítať. RP sa do príjmu neráta Poradte kto ma pravdu ja alebo pracovnicka DU.

Manželka na seba: 87.936,-
Manžel na manželku: 87.936 - 5.315 = 82.621 : 12 x 3 (10,11,12/05) = 20.655,- Sk
karpis
16.03.06,08:33
Teraz mi volala p. z DU a velmi sa ospravedlnovala, že ona si len teraz prečítala zákon a že sa s takýmto prípadom ešte nestretla. Je to tak ako som to uviedla ja v DP. Je to hrozne ked nas kontrolujú ludia, ktorý si zákon preštudujú až vtedy ,keď si človek stojí za tým čo tam napísal..
Dada
16.03.06,08:36
Teraz mi volala p. z DU a velmi sa ospravedlnovala, že ona si len teraz prečítala zákon a že sa s takýmto prípadom ešte nestretla. Je to tak ako som to uviedla ja v DP. Je to hrozne ked nas kontrolujú ludia, ktorý si zákon preštudujú až vtedy ,keď si človek stojí za tým čo tam napísal..

Ona až teraz prišla na to,že kvôli čomu sedí na daňovom úrade??? :eek:
karpis
16.03.06,08:38
Ja si tiež myslím že by sa mohla pobaliť a ísť domov
Tweety
16.03.06,08:42
Ona až teraz prišla na to,že kvôli čomu sedí na daňovom úrade??? :eek: Je ešte pekné od nej, že si dala tú námahu prečítať zákon.Koľko je takých, čo si prečítanie zákona nepovažujú sa svoju povinnosť.:cool: .
sway
16.03.06,08:47
Je ešte pekné od nej, že si dala tú námahu prečítať zákon.Koľko je takých, čo si prečítanie zákona nepovažujú sa svoju povinnosť a tvrdia nezmyselnosti.:cool:


no ja zasa nechcem byť taká krutá :) ,
aj mne chvíľu trvalo kým mi to zaplo, že ak si to nemala z čoho odpočítať ona, tak sa tá odpočítateľná položka nenavyšuje... - tak som svoj blud vymazala....;)
asi by som nebola taká krutá - alebo že by to mali vedieť "sfleku"?, podľa mňa spravila čo treba overila si to a omluvila sa..., ale zasa je fakt, že mala si asi najskôr overiť, až potom volať.... - asi vec názoru...:confused:
evina
16.03.06,09:37
asi by som nebola taká krutá - alebo že by to mali vedieť "sfleku"?, podľa mňa spravila čo treba overila si to a omluvila sa..., ale zasa je fakt, že mala si asi najskôr overiť, až potom volať.... - asi vec názoru...:confused:


Sway, ak by to platilo aj opačne - t.j. daňová kontrola mi nájde chybu, ja si to "overím", ospravedlním sa a oni mi nevyrubia pokutu tak to beriem....
Ináč to má pani vedieť "sfleku":) - veď pred zákonmi sme si rovní :)
sway
16.03.06,09:44
Sway, ak by to platilo aj opačne - t.j. daňová kontrola mi nájde chybu, ja si to "overím", ospravedlním sa a oni mi nevyrubia pokutu tak to beriem....
Ináč to má pani vedieť "sfleku":) - veď pred zákonmi sme si rovní :)


áno to je fakt pravda.Som asi moc mäkká....:p
Ingrid G.
16.03.06,09:50
Tiež si myslím, že pracovníčka daňového úradu by mala mať daňový zákon v malíčku a priebežne by mala mať naštudované zmeny. Veď od nás sa tiež vyžaduje, aby sme ovládali zákony daňové, sociálne, zdravotné.... A ak urobíme chybu, tak si na nás veľmi radi zgustnú.
Veď od pracovníčky daňového úradu nechceme, aby ovládala zákon o zdravotnom poistení, ten zo svojej oblasti by však mala ovládať.