rokan87
20.08.13,14:12
Zdravím Vás. Mám v zamestnaní taký problém... Zamestnávateľ mi nakázal prísť cez víkend do práce, bol som za ním a odôvodnil som mu že nemôžem prísť, pretože mám vážne rodinné problémy. Zamestnávateľ povedal OK v pondelok doriešime ale nič sa nedialo. Prišiel koniec mesiaca a zistil som že my bolo strhnuté osobné ohodnotenie v plnej výške(cca 250 eur), aj keď v kritériá osobného hodnotenia mám v zmluve presne definované a o tomto tam nieje ani zmienka. Ďalej tá práca mala byť na pozícii vo výrobnej hale ako montážny pracovník aj keď ja pracujem ako administratívny pracovník. Čo môžem s týmto robiť? Môžem sa obrátiť na inšpektorát práce či už len priamo na právnika? Alebo aký postup by ste mi doporučili? Pretože toto nieje prvý krát čo sa u nás vo firme niečo takéto deje.
ivka70
20.08.13,12:24
V prvom rade sa chod spytat nadriadeneho na dovody, pre ktore si osobne ohodnotenie nedostal.
Az potom mozes/alebo nemozes s tym ist dalej. Co by si aktualne oznamil IP alebo pravnikovi?
rokan87
20.08.13,14:05
Nadriadeny mi dnes oznamil ze z dovodu ze som cez vykend nebol v praci tak ze mi z prikazu generalneho riaditela strhava osobne ohodnotenie. IP by som oznamil ze zamestnavatel porusuje pracovnu zmluvu a strhava mi hodnoteie za nieco co nemam v zmluve a taktiez odomna vyzaduje nadcasy na inej pozicii aku aktualne vo firme zastavam.
terezamaria
20.08.13,15:37
Na osobné ohodnotenie nie je právny nárok. I keď máš v pracovnej zmluve uvedené, že aká je jeho výška, je na vedúcom pracovníkovi, či Ti ho prizná alebo nie.
Hoď jeden vážny rozhovor s vedúcim, mal by Ti vysvetliť, prečo tak postupoval. Taktiež by si mal dostať písomné vyrozumenie, kde bude uvedený dôvod, prečo si ho nedostal.