Lienka81
20.08.13,14:43
Vie mi niekto poradit ci je niekde v zákonoch stanovené do kolkých dni od nadobudnutia právoplatnosti osvedcenia o dedičstve je vykonávatel dedičstva povinny vyplatit ostatných dedicov?
Ďakujem

DOPLNENIE : Dakujem za reakciu , pozerala som to v osvedceni o dedicstve ale tam sa pise ze vyplati financne prostriedky dedicom do 30 dni od výberu z banky. Ale ona ich nechce vybrat. To musim cakat aj 10 rokov kym sa ona uráci a pojde to vybrat do banky??? Alebo je na to nejaka zákonom stanovena lehota dokedy by to najneskor mala vybrat a uzatvori sa tým dedicstvo?

odkaz od moderatora: lienka81, skopirovala som tvoj dotaz na mna do tvojej temy. Pokracuj prosim tu v teme, sukromne spravy nesluzia na odpovede k temam.
Ako pracovat s Poradou najdes TU : http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html
buchač
20.08.13,13:22
Záleží aj od výšky tej sumy vyplatenia .
Povedzme , že sa jedná o nejakú nehnuteľnosť vysokej hodnoty .
Dedič má nejaké rôzne záväzky finančného charakteru a nie je schopný vyplatiť ostatných dedičov ...a to aj napriek tej ochote .

Ak sa ale dedičia nedohodnú , tak vtedy nastúpi súdne konanie a súd aj rozhodne o konkrétnom termíne - časovom horizonte .

DOPLNENIE :
...kto je to ONA ???
Osvedčenie je právoplatné ?
Ak hej , šak som napísal , že sa svojho práva môžeš domáhať na súde .
arizona
20.08.13,14:17
Toto byva zvacsa zapisane v osvedceni o dedicstve-zalezi ako sa dedicia dohodnu.
Nemate nic take uvedene v osvedceni?
buchač
21.08.13,08:54
lienka ....šak čítaj poriadne odpovede ...
lujza.j
21.08.13,08:58
http://www.porada.sk/t218144-vysvetlenie-zavetu.html
...načo tu je možnosť zadať súvisiacu otázku.....
Mária27
21.08.13,18:38
Lienka81, ak ide o peniaze v hotovosti, žiadaj ich vyplatiť hned. Dedila si ku dňu smrti, máš právo si svoje vlastníctvo užívať. Tých 30 dní ste tam dali zrejmepreto, aby to nemuselo byť "ešte dnes". Ak jej nič nebráni vo výbere, musí to urobiť. Inak by to bolo aj proti dobrým mravom.
Mária27
21.08.13,18:39
No, tiež tuším neviem ako písať odpovede :)