dianmarco
20.08.13,16:58
Zdravím. V decembri tohoto roku je naplánovaná rekonštrukcia rozvodov studenej vody, TUV a plynu. Každý člen vchodu ktorý spravuje SVB je ževraj povinný sprístupniť byt. Môj problém je, že si myslím že rozvody ešte netreba rekonštruovať (žiadny havarijný stav sa doposiaľ nevyskytol). Okrem toho som len pred mesiacom dokončil rekonštrukciu celého bytu. Nechce sa mi teda sádrokartón búrať a upatovať bordel znova. Moja otázka teda znie: či môžem odmietnuť rekonštrukciu a vstup robotníkov konkrétne do môjho bytu?
Tweety
20.08.13,15:01
Samozrejme, že si povinný sprístupniť. Veď ako ich budú napájať rozvody?
dianmarco
20.08.13,15:05
a kto mi zaplatí škody na novom sádrokartóne? + upratovacie páce. Dnes každá sranda niečo stojí, tak prečo by som to mal zatiahnuť zo svojho keď navyše s tým nesúhlasím??
sito
20.08.13,15:10
Nezabudni, že tvoj byt je v spoločnom dome. Nie spoločný dom v tvojom byte.

O tomto si ešte nepočul, nečítal?

(3) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný umožniť na požiadanie na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere vstup do bytu alebo nebytového priestoru zástupcovi spoločenstva, správcovi a osobe oprávnenej vykonávať opravu a údržbu za účelom vykonania obhliadky alebo opravy, ak opravu nezabezpečí sám alebo ak ide o opravu spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu prístupných z jeho bytu alebo montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a nebytovom priestore a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním.
Tweety
20.08.13,15:11
A mal si povolenie na úpravy?
dianmarco
20.08.13,15:34
" ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním. " To je super potom. Nie som právnik, resp. som právny laik.. ale podľa toho posledného citovaného potom nemusím nič. Pretože ako som spomínal, ešte 10 - 15 rokov nehrozí žiadna porucha na spoločných rozvodoch, a teda nehrozí ani nijaká škoda ktorú by som mohol svojím konaním (nesprístupnením bytu) spôsobiť :o) Ozaj a povolenie na rekonštrukciu: všetko v medziach zákona :o)
buchač
20.08.13,15:36
Trochu citácie nezaškodí :

" V decembri tohoto roku je naplánovaná rekonštrukcia rozvodov studenej vody, TUV a plynu. Každý člen vchodu ktorý spravuje SVB je ževraj povinný sprístupniť byt. Môj problém je, že si myslím že rozvody ešte netreba rekonštruovať (žiadny havarijný stav sa doposiaľ nevyskytol). Okrem toho som len pred mesiacom dokončil rekonštrukciu celého bytu. Nechce sa mi teda sádrokartón búrať a upatovať bordel znova. Moja otázka teda znie: či môžem odmietnuť rekonštrukciu a vstup robotníkov konkrétne do môjho bytu? "

Máš problém - Tvoj problém ...
Ten sadrokartón nie je až taká makačka a nemusíš ho búrať , ale stačí predsa demontovať....to bytové jadro , kde sa budú ťahať tie stúpačky , tak to zvykne firma za sebou aj poupratovať ...

Čiže odpoveď na otázku je iba jedna odpoveď :
Nie , že vraj ...určite musíš , dokonca zo zákona .
Ak odmietneš , vystavuješ sa súdnemu konaniu a to už potom nie je med lízať ...
Všetky tie náklady s omeškaním cvakať ??? ...za tú cifru by si si mohol urobiť komplet znovuprerábku bytu a nie iba hajzla ....

P.S.:
Čudujem sa mysleniu tým majiteľom bytov , ktorí si niekedy doslova zamurujú to jadro a nechajú len také malý otvor ( ak vôbec ) , aby sa dali odčítať tie stavy na vodomeroch a plynomere .
To plakanie nad tým upratovaním zadávateľa témy je taký vrchol ľadovca , nazval by som aj ignorantstvom ...
Keby takí zažili vytopenie bytu od puknutej stúpačky na teplú vodu , asi by ich trafilo ...
Mňa skoro tiež onehdá , nadávali sme vtedy od 5-ho poschodia až po pivnicu ....šesť hodín teplá voda tiekla a nik nebol doma ...
Kua , ešte aj koberce mi plávali ...
buchač
20.08.13,15:37
Môj Ty zlatý ....že Ty nesúhlasíš je trochu málo ...
Na to by bolo potrebných viacero takýchto ...
meha
20.08.13,15:39
Sprístupniť musíš,rekonštrukciu odmietnuť môžeš,no pri spoločných priestoroch,ak súhlasí väčšina prehlasujú Ťa.To,že sa doposiaľ nevyskytol žiadny havarijný stav,to môžeš byť len rád.Ak si robil rekonštrukciu,zadnú stenu si mal robiť spôsobom umožnenia kedykoľvek prístupu k rozvodom.Samozrejme s povolením na rekoštrukciu.
Kvaka
20.08.13,15:53
No, predstav si, že to naozaj neumožníš, porušíš zákon, môžu ťa dať na súd, lebo......ako napoja nové potrubia na "tvoje" staré? Mohol by byť napríklad únik plynu, prípadne vytopenie, tie škody by boli naozaj "drahé". Oprava sadrokartónu je menej.
dianmarco
20.08.13,15:57
"Čiže odpoveď na otázku je iba jedna odpoveď :
Nie , že vraj ...určite musíš , dokonca zo zákona ." ak by som ťa mohol poprosiť konrétne ktorý zákon pojednáva o tom že "musím"?
Kvaka
20.08.13,15:59
182/1993, citoval ti to sito.
svojar
20.08.13,18:40
Skade vieš, že sa tých 10-15 rokov nič nestane? Si právny laik, ale asi profesionálny veštec.
Ale ako píše sito - si so svojím bytovým priestom v spoločnom dome a nie spoločný dom v tvojom byte.
Škoda nevznikkne len poruchou, ale zdržaním vykonávania prác v dome - teda penále a zvýšené náklady od dodávateľa rekonštrukčných prác, a to bude na tebe a keď sa to dostane na súd tak ešte poplatky, pretože s určitosťou spor prehráš.