lucy_lu
20.08.13,20:17
Dobrý deň, v predajni Baumax sme kúpili pred týždňom dvere a na druhý deň k nim manželk išiel dokúpiť aj obložkové zárubne. Dvere boli zo surového dreva, priamo na nich bolo uvedené, že sú určené na ďaľšiu úpravu tmelením, natieraním, lakovaním. Obložky boli také isté. Manžel v predajni odovzdal predavačovi zoznam kde boli vypísané veľkosti stavebných otvorov a hrúbky stien a pán mu podľa toho naložil na vozík predmetné zárubne. Po tom ako ich doviezol, odovzdali sme ich pánovi ktorý mal za úlohu dvere aj obložky vytmeliť, prebrúsiť a natrieť na bielo. Tak sa aj stalo. Následne prišiel podlahár, ktorý mal obložky a dvere osadiť a zistil, že obložky sa osadiť nedajú. Ako sa vyjadril, jedná sa o nekvalitný výrobok, ktorý má neštandardný rozmer. Aby ste rozumeli, na normálnu zárubňu pre 60-tky dvere treba otvor široký 65-66cm (to máme) ale na tieto zárubne treba až 70-71. Na tento fakt nás nikto neupozornil, nebolo to uvedené ani na obale obložiek. Otázka znie, čo teraz - mám šancu, že nám to vyreklamujú, aj keď už zárubne nie sú prírodné ale sú natreté na bielo? Ja mám za to, že sa to stalo chybou predajcu a teda máme nárok na vrátenie peňazí. Spoločnosť Baumax nech si to vymáha od výrobcu - mimochodom slovenského - firma FEMADA.
Čo si o tom myslíte vy?
buchač
20.08.13,18:28
Ja si myslím , že predajca nie je na to aby upozorňoval kupujúceho na tie aspekty , do ktorých predsa absolútne nevidí ...

Aby bolo jasné , že ako to myslím , tak moje myšlienkové pochody smerujú k tomu , že LAIK sa nemá montovať do práce odborníka .
Vy ste merali ...
Vy ste kupovali dvere ...
Vy ste to obloženku zaobstarali ...
Vy ste dali ZOZNAM a predavač iba splnil vaše prianie ...
Podlahár sa sekol ....neštandartný rozmer nie je automaticky priama úmera , t.j. nerovná sa tej nekvalite ....

Zároveň si myslím aj to známe ...." Dva krát meraj , raz rež ! " .....
kremienok76
20.08.13,19:04
ku kvalite výrobkov v baumaxe sa nebudem vyjadrovať je adekvátna cene, ale odjakživa platí, že na 60-ky dvere s obložkovou zárubňou treba 70-ku otvor, nakoľko ostenia zárubne majú hrúbku 20-25mm ...... 65-66 sa robí otvor na železné zárubne... takže ste asi nenatrafili na odborníka, ktorý vám radil pred obstarávaním obložiek.... matika nepustí