jakfil
20.08.13,21:53
Chcem Vas poprosit o radu. Za mojou chatou, ktoru som teraz zdedila je luka v sukromnom vlastnictve, jej majitel na nej chovat polovne psi a klietky ma postavene asi 50 cm od mojho plotu. Takto to trva 15 rokov. Po dvore sa mi od nich siri neznesitelny zapach ako v opicinci. Bola som za nim, ci by bol ochotny ich prestahovat, ale on to arogantne odmietol. Poprosila by som Vas o rady, akym sposobom ho donutit, aby ich prestahoval. Uz nemozem ani sediet na dvore, taky je tam smrad. Mozem sa obratit na urady, policiu...? Odporucit mi nejaku frekvencnu rusicku, aby sa "zblaznili". Dakujem
arizona
20.08.13,20:07
Mozes sa obratit na mestsky urad,ak sa so susedom neda dohodnut
buchač
21.08.13,04:50
Toť nedávno sa tu jeden sťažoval , že na spoločnom dvore je voľne pustený pes .
Dotyčný operoval zbraňou, atď .....
Iní sa zasa realizovali inými názormi , prípadne radami ....

Takže inak povedané , vždy sa jedná iba o tých jedincov , ktorým sú ukradnuté medziľudské vzťahy a vidia iba svoj prospech ( ? ) , iba seba a svojich miláčikov...

Obrátiť sa dá na všeliaké inštancie , no pokiaľ tieto rozhodnú , tak sa jeden aj zblázni....

Občas by bolo dobré obrátiť tie nemé tváre proti svojemu majiteľovi a urobiť také protiopatrenia , že by sa dotyčný majiteľ aj zbláznil z tých riešení .......
Ale dá sa aj povedať , že nemá tvár - najlepší priateľ človeka by trpel za svojho majiteľa ....( teda tými mojimi riešeniami , ktoré radšej nedávam )...

P.S.:
.....že hento trvá 15 rokov ???
Sa normálne čudujem , že až teraz riešiš ......
alaya1
21.08.13,05:24
Pises, ze psy su zavrete v klietkach. Takto sa psy nechovaju. Obrat sa na Statnu veterinarnu spravu a nahlas tyranie psov, ktore ziju v nevyhovujucich podmienkach. Urcite je to zase nekontrolovany velkochov psov .
jakfil
02.09.13,19:53
nechodila som tam, zdedila som to nedavno. A pokial si pamatam, tak to tam este nesmrdelo. To smrdi ta poda pod tymi klietkami. Takze sa obraciam na statnu veterinarnu spravu, hygienu a obecny urad. DAkujem za rady.
jakfil
02.09.13,19:54
Dakujem, presne na statnu veterinu sa idem obratit, uz to mam nafotene.
marjankaj
02.09.13,20:07
Urob to ako keď Herkules čistil Augiášov chliev. Spláchni to hadicou. Poriadne.
expeeert
03.09.13,04:57
Tá rušička ti to nevyrieši. trpieť budeš akurát ty, keď ti budú celý čas zavýjať a psy, ktoré za nič nemôžu. Tým že sa "zbláznia" sa Tvoj problém nevyrieši.
Skôr obrátiť sa na tie úrady, ale aj to pochybujem, max. mu dajú nejakú pokutu.
alaya1
03.09.13,05:13
Ostavaju potom media
Felippe
03.09.13,05:48
presne! psy by nemali smrdieť - rozhodne nie neznesiteľne, ak majú vyčistený koterrec a občas ich aj umyje - a to je základ tej starostlivosti.
Felippe
03.09.13,05:50
presne . budú zavíjať a ešte navyše ak nastaví rušičku, tak sa vlastne on dopúšťa negatívneho konania. odporúčam sa vždy zdržať konania, ktoré by poškodzovalo protistranu a naopak na vhodným úradoch a miestach upozorňovať na zlé konanie protistrany - to len zo svojej skúsenosti ohľadne cesty a plota ;)
bjuty smis
06.09.13,07:56
napíš nám teda, ako sa chovajú polovné psy.....