Julča
01.10.04,19:39
O založení s.r.o. tu toho popísané viacej. Podľa rád niektorých z Vás sme sa aj my riadili pri zakladní našej s.r.o. Spísali sme s manželom spoločenskú zmluvu u notára. S touto zmluvou a s ostatnými dokladmi sme šli na živnostenský úrad, všetko bolo v poriadku až na to že chcú po nás nájomnú zmluvu. My však sídlo s.r.o. budeme mať na adrese nášho trvalého bydliska. Pracovníčke živnostenského sa to však nedalo vysvetliť. Výpis z katastra o tom, že je to náš byt jej nestačil. A ak mám vystaviť zmluvu o prenájme bytu s.r.o. tak to mám urobiť na akú sumu? Budem musieť z toho potom ako FO odviesť dane?
Ďakujem.
elPi
01.10.04,18:24
Ja som pri zakladaní sro použil zmluvu o výpožičke - teda zadarmo, aby sa tam nemuselo o tom potom účtovať, a stačilo to aj na živnostenskom aj v OR.;)
FAA
01.10.04,18:35
Ja som si to dal odobriť na ŽÚ, stačil mi list vlastníctva na byt v OV, dva roky starý, možno by to stálo za hlbšiu dikusiu so šéfstvom na živ.úrade o zákonoch SR.
Čo sa týka nájomnej zmluvy, jej existencia ešte nezakladá povinnosť platiť dane pre FO, to predstavuje až prijatie financii za nájom.
Alebo sa rozhodnete ísť cestou menšieho odporu a vypracujete nájomnú zmluvu, s tým, že vy ako FO poskytujete priestory PO na primeranú sumu, tú dajte na živ.úrad a to je všetko. Oni budú mať náj.zmluvu a vy živ.list. Daňový úrad to zaujímeť nebude.Príjemný deň.
jess
06.10.04,07:01
Mne stačilo len prehlásenie, že ako vlastníci bytu dovolíme aby naša s.r.o. mala sídlo v našom byte.
LIkvidator
18.10.04,12:28
Pokial sa jedna o sídlo v mieste pobytu jedného s konateľou, nieje potrebné žiadne vyhlásenie ani nič. Živnostenský urad to musí akceptovať automaticky.
Inak na založenie s.r.o. nieje potrebných 200.000 Sk ako sa stále tvrdí ... Zákadné imanie spoločnosti nemusí byť splatené celé. celkové náklady na založenie "bežnej" s.r.o. by nemali presiahnuť 25.000 Sk aj s poplatkami a notarom.

10.000 Sk - poplatok na obchodný register v Kolkoch
1.000 Sk - poplatok za vydanie živnostenského oprávnenia
cca 5000 Sk - spísanie spoločenskej zmluvy
zvyšok notár - overovanie podpisov a dokumentov.

Notárska zápisnica je nutná len v prípade ak spoločníkom je jedna osoba a
jej cena by nemala presiahnuť 3% z výšky zákoladného imania spoločnosti.
elPi
18.10.04,15:40
Pokiaľ viem, už ani zakladacia listina jediného spoločníka nemusí mať formu notárskej zápisnice. Treba len overený podpis (samozrejme).
Janca
19.10.04,04:38
Nehodili by ste do placu vzor tej zmluvy o prenajme vlastneho bytu pre vlastnu s.r.o.? Vopred dik.
vlado7
19.10.04,07:21
elPi má pravdu, podľa obchodného zákonníka sa notárska zápisnica vyžaduje len pri založení a.s. Pri založení s.r.o. treba len úradné overenie podpisov na spoločenskej zmluve alebo zakladateľskej listine (ak zakladám sám). Tento týždeň idem teóriu aplikovať v praxi, uvidím, čo mi na živnostenskom povedia. Podelím sa s výsledkom.
Žofia
19.10.04,20:01
No áno, ale keď ten byt budete chcieť raz predať, /ak ho máte vo vlastníctve/ tak by ste príjem z jeho predaja mali zdaniť, lebo ste ho " prenajímali" , prípadne "používali na podnikanie". Oslobodení budete až po piatich rokoch po ukončení
takéhoto použitia bytu. Dnes sa to zdá teoretické, ale raz si zmyslia daňováci
vypárovať adresy sídla firmy a adresy konateľov a spoločníkov . . . no k tomu by ešte potrebovali údaje o predaji, resp. začať z druhého konca - pri predaji zisťovať, či v byte nebolo sídlo firmy. . . potom nepomôže, že v byte bývate 20 rokov.
Dobre som Vás postrašila, čo ? Ale len uvažujem.
FAA
20.10.04,02:56
No áno, ale keď ten byt budete chcieť raz predať, /ak ho máte vo vlastníctve/ tak by ste príjem z jeho predaja mali zdaniť, lebo ste ho " prenajímali" , prípadne "používali na podnikanie". Oslobodení budete až po piatich rokoch po ukončení
takéhoto použitia bytu. Dnes sa to zdá teoretické, ale raz si zmyslia daňováci
vypárovať adresy sídla firmy a adresy konateľov a spoločníkov . . . no k tomu by ešte potrebovali údaje o predaji, resp. začať z druhého konca - pri predaji zisťovať, či v byte nebolo sídlo firmy. . . potom nepomôže, že v byte bývate 20 rokov.
Dobre som Vás postrašila, čo ? Ale len uvažujem.
Však keď mám nejaký príjem, tak tú daň rád zaplatím. Ach jaj, keby som chcel za tento rok zaplatiť aspoň 1M dane, toby bolo super. :D faa
Janca
20.10.04,04:50
Mam zivnost a miesto podnikania /trvale bydlisko/, v priznani z dani z nehnutelnosti som si priznala aj cast bytu na podnikatelske ucely v m2 /jednu miestnost/ a pri predaji bytu dam do prijmov len prepocitanu predajnu cenu na priznane m2 z bytu, nic viac a nic menej.
elPi
20.10.04,04:52
Nerobte nájomnú zmluvu, ale zmluvu o výpožičke!!!!

Akceptuje to živnostenský úrad aj obch. register.
Je to bezodplatné užívanie, tak odpadajú všetky tie záležitosti okolo prípadného zdaňovania pri predaji.
Janca
20.10.04,04:54
Nemas nahodou po ruke vzor, bodol by, lebo koniec roka sa blizi, aby som to stihla ...
Žofia
20.10.04,17:17
Pre FAA
To hovorí každý, kým ten príjem nemá, potom ho štve aj 19%, najmä keď nie je oslobodený kvôli takej blbosti, že si dal firmu do bytu
moni112
20.10.04,17:52
Prosim Ta, ked sa Ti podarilo nieco nove zistit, daj mi vediet. Mam podobny problem, neviem ci ist k notarovi, alebo staci overit podpisy na Mestskom urade.
Janca
21.10.04,04:00
Myslim, ze zakon nic nehovori o darovani, len o predaji a 19% dani, nie ?
Katarína STR
07.01.05,07:29
Musí byť notárska zápisnica, ak si chcem založiť s.r.o čku sama ?
Musí byť potom aj zakladateľská listina ?
Edith
06.10.05,20:57
Mohla by som poprosiť o niekoľko praktických rád na tému manželia a sro. Sídlo by sme tiež mali na adrese trvalého bydliska.
Velmi pekne ďakujem.
tutta
21.04.06,12:26
Nemohol by mi niekto poradit, resp. poslať zakladaciu listinu pri zalozeni s.r.o.- čky. Vopred Vam veľmi pekne dakujem. Poslite mi to prosim na e-mail:tuta@post.sk
ANNAP
16.06.06,17:05
Mirka pre Teba vzor spr.listu ku zaslaniu príloh do zbierky listín
ejo17
19.06.06,13:50
potrebujem poradit. mám živnosť, ktorú potrebujem rozšíriť. dalej chcem založiť s r.o. s jednym spoločnikom. mám najskôr rozšíriť živnosť a až potom založiť s r.o. alebo? Viete mi niekto poradiť? Vďaka...
Jana Acsová
19.06.06,14:23
potrebujem poradit. mám živnosť, ktorú potrebujem rozšíriť. dalej chcem založiť s r.o. s jednym spoločnikom. mám najskôr rozšíriť živnosť a až potom založiť s r.o. alebo? Viete mi niekto poradiť? Vďaka...Ak máte živnosť ako FO a chcete podnikať v predmete činnosti, o ktorú si chcete živnosť rozšíriť, tak to je dôvod, aby ste tak urýchlene urobili.

A ak chcete založiť s.r.o., tak si ju založte.

FO môže podnikať a s.r.o. sa môže zakladať. .-)

Neuviedli ste žiadne dôvody, ktoré by uprednostňovali, či vylučovali jedno, či druhé.
dada13
03.10.06,08:08
Ahojte, mate prosim Vas niekto postup "v bodoch" pri zakladani sro?
Papierovacky mam hotove, len postup mi chyba.....dakujem, Dada
dada13
03.10.06,08:09
Ahojte, prosim Vas, mate niekto postup "v bodoch" pri zakladani sro?Papierovacku mam uz hotovu (takmer), len neviem co prve, druhe......Dakujem, Dada
toria
03.10.06,08:42
Ahojte, prosim Vas, mate niekto postup "v bodoch" pri zakladani sro?Papierovacku mam uz hotovu (takmer), len neviem co prve, druhe......Dakujem, Dada

Dada13 najlepšie bude keď si dáš na vyhľadávani zakladateľská listina a tam máš celý postup, pozeraj tie posledná strany, lebu sú tam začiatočné strany z roku 2005 ja som teraz zakladala s.r.o. Tak si to pozri a keby si mala z niečím problém napíš.
Nie je to také zložité.

PAPA
lenuskal
03.11.06,13:07
Ahojte, viete mi poradiť kde získam nejaké podrobné informácie o s.r.o., ako sa zakladá, aké má výhody, nevýhody?
Danila
03.11.06,13:16
Tu na Porade cez vyhľadávanie nájdeš všetky podrobnosti aj vzory zmlúv.
leka
06.11.06,08:04
ahojte vsetci, manzel ide zakladat sro, mala som tam s nim figurovat aj ja, tak sme pripravili spolocensku zmluvu. rozhodli sme sa, ze tam bude len on. moze mat aj jedna osoba spolocensku zmluvu alebo musi mat zakladaciu listinu. co ak sa nampr. po 2 rokoch rozhodne niekoho zobrat...?
RenataK
06.11.06,08:37
ahojte vsetci, manzel ide zakladat sro, mala som tam s nim figurovat aj ja, tak sme pripravili spolocensku zmluvu. rozhodli sme sa, ze tam bude len on. moze mat aj jedna osoba spolocensku zmluvu alebo musi mat zakladaciu listinu. co ak sa nampr. po 2 rokoch rozhodne niekoho zobrat...? Ak ide o jednoosobovú sro jednoznačne zakladateľská listina
1taylor1
06.11.06,08:42
- v prípade jednoosobovej spoločnosti treba mať tzv. zakladateľskú listinu....nie zakladaciu
- ak sa rozhodne manžel, že chce mať ďalšieho spoločníka, jednoducho sa zakladateľská listina potom zmení na spoločenskú zmluvu, kde už budu dvaja spoločníci
- a ešte jedna poznámka, zakladateľska listina má už rovnaké náležitosti ako spoločenská zmluva a netreba ju spísať formou notárskej zápisnice.
leka
06.11.06,08:48
takze mozem len nazov spolocenska zmluva prepisat na zalkadatelska listina?
leka
06.11.06,08:50
a este 1 vec, kolko exemplarov bude potrebovat?1 na zivn. urad, 1 na OR 1 sebe a to by mohlo stacit, nie? alebo radsej 4?
rmspolocnosti
28.09.09,12:05
V prípade ak sa jedna o jednoosobovú spoločnosť, tak bude potrebných päť exemplárov. 1x pre Vás, 1x pre spoločnosť, 2x na súd, 1x pre Živnostenský úrad.

Ready Made Spolocnosti s.r.o.
info@rmspolocnosti.sk
www.rmspolocnosti.sk
aktivnychlap
14.11.11,16:57
dobry den,

ak chcem zalozit s.r.o., som zakladatelom a jedinym majitelom, chcem vymenovat konatela, ktory nebude mat vlastnicky podiel, staci mi zakladatelska listina, alebo spolocenska zmluva.

dakujem
zk24
14.11.11,17:00
dobry den,

ak chcem zalozit s.r.o., som zakladatelom a jedinym majitelom, chcem vymenovat konatela, ktory nebude mat vlastnicky podiel, staci mi zakladatelska listina, alebo spolocenska zmluva.

dakujem

Zakladateľská listina
zalobaba
14.11.11,17:03
Zakladateľská listina

nie, ja som si zle prečítala....

Súhlasím s tebou, pri jedinom spoločníkovi je potrebná zakladateľská listina.
zk24
14.11.11,17:06
Niečo som "pokazila"?*
Economic
14.11.11,17:31
Dobre si odpovedala Zuzka, a nasledujúca odpoveď je podľa mňa úplne zbytočná.
zk24
15.11.11,10:46
Inzeráty si dávaj do sekcia Inzercia. A nie prizniť sedem roznych tem so svojou inzerciou.
Economic
16.11.11,11:07
Však som sa včera predesila, koľko notifikácií mi s rovnakou reklamou došlo u viacerých tém... Pravdu máš Zuzka.