Rubano, s.r.o.
20.08.13,22:54
Ako vyzerá súdne povolenie na domovú prehliadku. Prípadne, existuje nejaký formulár na stiahnutie?? Ďakujem!
avalik
20.08.13,21:09
Trestny poriadok

§ 100
Príkaz na domovú prehliadku

(1) Nariadiť domovú prehliadku je oprávnený predseda senátu a pred začatím trestného stíhania alebo v prípravnom konaní na návrh prokurátora sudca pre prípravné konanie. V neodkladných prípadoch tak môže namiesto príslušného predsedu senátu a v prípravnom konaní sudcu pre prípravné konanie urobiť predseda senátu a v prípravnom konaní sudca pre prípravné konanie, v ktorého obvode sa má prehliadka vykonať. Príkaz na domovú prehliadku musí byť vydaný písomne a musí byť odôvodnený. V príkaze sa uvedie opis veci alebo opis osoby, ktorá sa má zaistiť pri domovej prehliadke, ak je známa. Doručí sa vlastníkovi alebo užívateľovi obydlia pri prehliadke, a ak to nie je možné, najneskôr do 24 hodín po odpadnutí prekážky, ktorá bránila doručeniu.

formular na stiahnutie asi nenajdes ale vygooglis si ako vyzera
buchač
21.08.13,04:34
Ako vyzerá uvidíš , ak Ti ho oprávnený strčí pod nos ...
lujza.j
21.08.13,04:51
...a aká že ti hrozí obyč alebo aj s kukláčmi....:cool:
buchač
21.08.13,04:56
Kukláči najprv " klopú " ...... :D
lujza.j
21.08.13,05:09
...alebo kopú?:D...alebo...."prečo ste zastrelili toho psíka, ved ja by som vám otvoril"...
Rubano, s.r.o.
21.08.13,06:53
Vďaka za odpoveď, Avalik.
A vám ostatným "srandistom" prajem, aby sa vám to v reálnom živote nestalo, lebo to nie je sranda. Ja som to zažil a viem, o čom hovorím. :-(
buchač
21.08.13,07:04
Nuž .....máš pravdu ...my ostatní sme srandisti .....
Lenže ide o to , že tou srandou v podstate nič nepokazíme ....

Čo je ale hlavné , moje srandovanie ( za seba vravím ) ešte nikdy nespôsobilo to , že by mi kukláči klopali na dvere bytu a následne prevrátili byt hore nohami ....

Zažil som už všeličo , takže môžem povedať , že sa je potrebné správať tak , aby nebolo potrebné dávať príčinu na tú domovú prehliadku ...
Respektíve robiť tie odrby tak , aby sa na to neprišlo ... :D

Otázka by znela aj inak ( podpis máš s.r.o. ) ...
Kohože si to ojesexoval , keď šlo o tú domovú prehliadku ???
Lebo na takéto niečo zvykne byť aj pádny dôvod !!!!
lujza.j
21.08.13,07:05
ja som nezažila...len som tam "chlapcov" velila....