torr
21.08.13,07:25
ahojte,

viete mi prosim poradit, ci nie je problem zateplti pivnicu (takmer obyvatelna, je tam pracovna a podobne) v rodinnom dome 10 cm polystyrenom tak aby som nemusel davit kotvy? Chcem to spravit pomocou montaznej peny aby bolo co najmenej roboty s kleberom a podobne.

Myslite,ze to je dobry napad, alebo to kotvenie je nutne?

vopred dakujem za pomoc

Tomas
RZ Projekt
21.08.13,18:03
Je taky velky problem dat do kazdej dosky polystyrenu dve kotvy? Nikto by si to nezobral na zodpovednost bez kotiev. Ale na vlastnu si to mozes tak urobit. Navyse lepit to PUR penou. Ak aj pouzijes nizkorozpinavu, tak stale je len rozpinava a povytlaca ti to nerovnomerne. Ja som skor za lepidlo. Ale je to len moj nazor.
torr
22.08.13,07:15
no ide o to, ze som sa snazil predist tomu, ze budem do podlahy vrtat Tolko dier- bol by osm nerad keby sa tam porusilo nieco takym mnozstvom dier.

Co sa tyka tej peny, pouzil by som penu ktora je presne na to - na lepenie izolacie.
RZ Projekt
22.08.13,08:23
Aky tam mas strop? Mozes to dat len na lepidlo, ale kto ti zaruci, ze casom nepusti. Ja osobne by som kotvy urcite daval, aby moje vynalozene financie neskor nevysli nazmar.
torr
22.08.13,09:57
je tam betonova platna okolo 15 cm (rekonstrukcia, neviem presne parameter len priblizne) s omietkou. No rozyslal som, ze ked niekde nieco odpadne tak to zalepim znovu:-)
petermikuláš
22.08.13,12:38
no ja som minulý týždeň zateploval strop pivnice 5 cm XPS a lepil som to na lepidlo. Kotvy žiadne nedávam. Osobne by som ale na penu nelepil, lebo pomerne slušne degraduje a potom nedrží, takže ak chceš na penu tak by som aj kotvil, ak nechceš kotviť tak na lepidlo.
torr
22.08.13,12:46
hm, a to ti nepadalo dole?lepidlo ti to udrzalo samo bez kotiev?prave preto som rozmyslal nad penou, ze je s tym menj bordelu a ze (ako si myslim) je tam rychlejsie vytvrdzovanie, cize by som to nemusel podopierat
petermikuláš
22.08.13,13:27
jasne, že to lepidlo udržalo, nič som nepodopieral, normálne nanesieš kleber na dosku /môžeš dávať celoplošne zubatým hladítkom, ale vtedy je tá doska ťažšia, ale aj tak drží, alebo nanesieš lep po obvode plus tri buchty do stredu/ a pritlačíš o strop - drží tam hneď, hovorím minulý týžden som to robill, zajtra idem dať stierku, zatlačím do nej sieťovinu, pretiahnem hladítkom a hotovo, tiež som nechcel ako ty robiť z tej betónovej platne ementál, a čo sa vytvrdzovania týka lepidlo vytvrdzuje rýchlo, nemusíš mať žiadne obavy, po troch dňoch som kraje po obvode ešte vystriekal pur penou, dnes večer orežem a zajtra stierkujem
command
22.08.13,17:54
To si len ty myslis ze penou nemusis pritlacat, ja som lepil 10 cm polyystyren nizkoexpanznou montaznou penou a ta pena mala urcitu roztiaznost a polystyren som musel v niektorych pripadoch aj pritlacat lebo to nechcelo hned drzat. Takze tu penu by som si rozmyslel. Je pravda ze s tym je cistejsia praca ale druhy raz budem robit urcite kleberom.
RZ Projekt
23.08.13,18:27
No tak pokial tam nejdes davat omietku ani presietkovat to, tak si to mozes dovolit :) Par dier v zb strope nemoze ublizit, navyse pri spodnom povrchu je beton tahany a vsetky napatia prebera vystuz. Skor budes nadavat ked pri vrtani natrafis na vystuz.