D123
16.03.06,07:24
Dobry,
chcela by som sa spytat, ci ste sa uz stretli s pripadom reklamacie vyučtovania pre pokazeny merac. Merac bol namontovany v roku 2004, ako novy. Ide o to, ze spolocenstvo prave obdrzalo od majitela bytu potrdenie od dodavatela, ze jeho merac bol vadny (ziadna ina informacia v com vada spocivala - odmontovanie12/2005) a z toho titulu majitel pozaduje celu ciastku vyuctovania za rok 2004 spat. AKO POSTUPOVAT? A AKO SPRAVIT VYUCTOVANIE ZA ROK 2005?
Dakujem.
Maja
GabiZ
16.03.06,06:58
V prvom rade porušil svoju povinnosť, pretože bol povinný túto skutočnosť nahlásiť hneď, ako zistil, že merač nie je schopný prevádzky. Ale k vyúčtovaniu, ako ho urobiť, neviem. A tiež by ma zaujímalo, ako v takomto prípade postupovať.
GabiZ
Heni
16.03.06,07:17
v tej vyhláške o rozpočítaní tepla v § 7 je síce ods.4:

(4) Konečnému spotrebiteľovi, ktorý nemá zapojené
pomerové rozdeľovače tepla alebo určenémeradlo tepla
alebo odmietol umožniť vykonať ich odčítanie, alebo
neoprávnene do nich zasahoval, čím spôsobil ich nesprávnu
funkciu, alebo ich poškodil, určí sa spotrebná
zložka ako súčin 1,5-násobok priemeru spotrebnej
zložky na m2 vypočítaného z podlahovej plochy všetkých
bytov, nebytových a spoločných priestorov a príslušnej
podlahovej plochy bytu, nebytového priestoru
a spoluvlastníckeho podielu na spoločných priestoroch

konečného spotrebiteľa podľa vzorca

SZ
SZ
S
S nks ks = ⋅ ⋅15 , ,
kde
SZnks – spotrebná zložka pre konečného
spotrebiteľa určená náhradným

výpočtom [Sk],
SZ – spotrebná zložka [Sk],
S – celková podlahová plocha bytov,
nebytových a spoločných priestorov [m2],
Sks – podlahová plocha bytu, nebytového
priestoru alebo spoluvlastníckeho
podielu na spoločných priestoroch

konečného spotrebiteľa [m2].


ale to mi pripadá,že to je len vtedy, ak majiteľ bytu špekuluje. Ak bol vadný merač už od výrobcu a nemeral bez vlastníkovej špekulatívnej pomoci - tak toto by malo byť asi merané "obyčajným" priemerom, nie nejakým 1,5-násobkom... ale ja by som to asi dala odsúhlasiť na zhromaždení, že takto a takto sa bude postupovať v prípade, ktorý opisuje Maja (D123). V žiadnom prípade by som mu nevratila CELU čiastku vyúčtovania za rok 2004 späť...
Peterf
16.03.06,11:53
Dobry,
chcela by som sa spytat, ci ste sa uz stretli s pripadom reklamacie vyučtovania pre pokazeny merac. Merac bol namontovany v roku 2004, ako novy. Ide o to, ze spolocenstvo prave obdrzalo od majitela bytu potrdenie od dodavatela, ze jeho merac bol vadny (ziadna ina informacia v com vada spocivala - odmontovanie12/2005) a z toho titulu majitel pozaduje celu ciastku vyuctovania za rok 2004 spat. AKO POSTUPOVAT? A AKO SPRAVIT VYUCTOVANIE ZA ROK 2005?
Dakujem.
Maja
Chlapik ma smolu na nejaku reklamaciu rozuctovania ma narok do 15dni od dorucenia rozuctovania.
Rozhodne Vas nemoze nijakym pravnym argumentom donutit robit nove rozuctovanie 2roky do zadu.. To moze nariadit len sud.
Ak mal vadu na meraci mal to riesit bezodkladne, a mal sa ohradit voci rozuctovaniu v danom roku..
A rok 2005 postupujte podla platnej vyhlasky uz dole uvedenej.. Je tam presny postup ako rozuctovat naklady, ked je merac nefukcny.:)
Orim
22.03.06,20:43
No určite by som mu to prerátal 1,5 násobkom :)
svojar
23.03.06,05:42
V tomto prípade by som postupoval podľa Vyhlášky ÚRSO § 7 odst. 5., ale iba pri aktuálnom stave, nie 2 roky pozadu.
Peterf
23.03.06,09:48
V tomto prípade by som postupoval podľa Vyhlášky ÚRSO § 7 odst. 5., ale iba pri aktuálnom stave, nie 2 roky pozadu.

Plne suhlasim:)
Peterf
26.03.06,13:37
Posuvam tuto temu vyssie nad uzavrete temy PetraNR