sona123
21.08.13,13:06
ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu:
dostala som žiadosť o vykonávanie zrážok zo mzdy zamestnanca ktorý je v konkurze kde bolo uvedene "týmto Vás vyzývam v zmysle podľa §72 ZKR o vykonávanie zrážok zo mzdy v rozsahu v akom môžu byť postihnute"
Nakoľko som sa ešte s konkurzom FO nestretla, telefonicky som si chcela so správcom odsúhlasiť sumu a on mi povedal že jej má ostať iba životné minimum, nič viac a poslal mi tabuľku, ktorá je aj tu na porade k exekúciam.
Tak som si vypočítala nepostihnuteľné čiastky na ňu a 2 deti a všetko som jej zrazila. On sa mi následne ozval že som jej mala nechať základnú sumu a zraziť iba 1/3 čím jej vlastne ostalo viac. Keď som ho potom písomne požiadala by mi potvrdil že mám zrážať 1/3 dostala som od neho odpoveď: "Podľa § 72 ZKR príjmy úpadcu podliehajú konkurzu v rozsahu, v akom možu byť postihnuté výkonom rozhodnutia alebo exekúciou. Rozsah príjmov úpadcu zo mzdy a iných obdobných príjmov podliehajúci konkurzu je závislý od výšky nepostihnuteľnej časti týchto príjmov, ktorá je pohyblivá a jej výška závisi od niekoľkých premenných veličín a to od výšky životného minima stanoveného na príslušné obdobie, ktoré ustanoví Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky podľa údajov zistených ŠUSR opatrením a vyhlási jeho úplne znenie uverejnením v Zbierke zákonov Slovenskej republiky postupom podľa zákona o životnom minime č.601/2003 Z.z., jako aj od počtu vyživovaných osôb a pod. Spôsob výpočtu nepostihnuteľných část upravuje § 68 a nasl. Exekučného poriadku."

Prosím Vás o radu - pri konkurze sa postupuje ako pri exekúcií? Je to ten istý postup výpočtu na základnú sumu a tretinové zrážky?
ďakujem veľmi pekne
jurmiro
21.08.13,19:24
Áno, je to presne ten istý postup
sona123
22.08.13,09:24
Ďakujem veľmi pekne za radu