JM1968
22.08.13,05:48
Zdravím, prosím, hádam sa s dodaveteľom z EU, ktorý nám dodá vitrínu s montážou aj arch.návrhom tu na SK, že na zálohovú ani riadnu faktúru nemá vyčísliť ich dph....že ide o prenesenie daňovej povinnosti na nás, my si samozdaníme aj odpočítame...mýlim sa? Aj on, aj my sme platcovia registrovaní vo vlastnom štáte. Ďakujem
Ester plus
22.08.13,06:05
Miesto dodania sa určí podľa § 13 ods. 1 písm. b). V zmysle §69 ods. 2, ZoDPH sa daňová povinnoť prenáša na príjemcu plnenia.
JM1968
22.08.13,06:12
však áno, ale aj tak mi tvrdia, že oni musia vystaviť fa s ich dph...už som myslela, že sa zase niečo v zákone zmenilo, ked sú si takí istí :( ďakujem