V.Semi
22.08.13,10:32
Ahojte :) chcela by som sa opýtať, či niekto z Vás nemá zoznam transakcií v SAPe. Veľmi by mi to pomohlo keďže ešte len začínam a dokopy žiadne pomôcky a príručky ohľadom tohto vo firme nemáme.
ivka70
22.08.13,08:50
Toto bola velmi vtipna poziadavka :)
Tych transakcii je vela ... a urcite vo vasej firme nemate spristupnene vsetky,
skor si ziadaj informacie od vasich IT pripadne tych, co vam implementovali system.
Ale k zoznamu transakcii ...staci si do googla zadat po anglicky SAP transaction, ale z toho mudra nebudes, potrebujes minimalne specifikovat, ktory modul a pod.
lianett
22.08.13,09:27
Zoznam transakcií ti asi nedá nikto, ale v SAP-e sa dá konkrétna transakcia vyhľadať.
Ak chceš napr. vyhľadať transakciu na založenie objednávky, choď na SAP Easy Access screen /to je úplne prvé okno, ktoré sa ti zobrazí, hneď ako sa prihlásiš do SAP-u/ klik na ikonku ďalekohľad alebo daj klávesovú skratku CTRL+F, malo by sa ti zobraziť okno s názvom "search in menu tree", do políčka find dáš v angličtine kľúčové slovíčko napr. purchase order /pod políčkom je tzv. type of search oboje vyklikáš /malo by tam byť in technical name a in texts s prázdnymi políčkami, ktoré by sa mali dať zakliknúť/ a potom enter. Potom už len sa preklikať cez SAP menu tree a keď potom rozbalíš tie foldre - v tomto prípade by si sa mala dostať rovno cez LOgistics/Material Management/PUrchasing/Purchase order aj k technickým názvom transakcií. Technické názvy transakciíí-to sú tie ich záhadné skratky napr.ME23N.
DarkShade
18.10.13,16:10
Ahoj, zoznam trasakcii existuje, da sa vyvolat v systeme prostrednictvom trasakcie ;) SE93 ake ako bezny pouzivatel k nej asi nebudes mat pristup. Takisto zoznam trasakcii je zavisly od toho ci veriza systemu ma nainstalovane nejake odvetvove riesenia ( napr. pre utilitne (voda, elekrina, plyn) spolocnosti). Potom tento system ma podstatne rozsireny zoznam trasakcii.
Osobne by som navrhoval to vyskusat ako pise lianett len s tym, ze ked chces vediet aka transakcia sa skryva za konkretnou cinnostou v strome pre SAP Easy Access potrebujes mat zapnute zobrazovanie tzv. technickych detailov. Toto mozes spravit nasledovne ked pojdes cez menu hore na obrazovke: Dodatky > Nastavenia > Zobrazenie technickych nazvov.
RenatkaS
15.11.17,10:18
cez transakciu SE16N - v databázovej tabuľke tstc, prístupy majú väčšinou len administrátori.
Mikuška
14.01.20,15:01