suzliky
22.08.13,11:09
Dobrý deň, som na rodičovskej dovolenke asi dva roky a chcem zostať až do troch rokov veku dieťaťa.
Pred MD/RD som bola zamestnaná a podľa pracovnej zmluvy som vykonávala kumulovanú pracovnú funkciu, časť práce bola kvalifikovaná a časť práce si nevyžadovala žiadnu kvalifikáciu. Dozvedela som sa, že v spoločnosti došlo k organizačným zmenám a táto pozícia sa rozdelí na dve. Jedna pozícia bude predstavovať kvalifikovanú činnosť a druhá nekvalifikovanú.
Moja otázka je: Keď sa budem chcieť vrátiť po RD na svoje pôvodné miesto, musím akceptovať, že mňa zaradia na nekvalifikovanú pozíciu a zastupujúcu kolegyňu nechajú na kvalifikovanej? Obe činnosti mám v pracovnej zmluve ale po ich rozdelení tá nekvalifikovaná činnosť nezodpovedá môjmu vzdelaniu, predchádzajúcim pracovným skúsenostiam a dosiahnutej odbornosti.
Ak by som tento návrh neakceptovala, je mojou jedinou možnosťou podať výpoveď zo strany zamestnanca alebo sa to považuje za dôvod na výpoveď zo strany zamestnávateľa uvedený v paragrafe 63(1)b (v tomto prípade by však išlo o dohodu z tohto dôvodu) ?
Dúfam, že ste pochopili otázku a vopred ďakujem za odpoveď.
Nikto z poraďákov nepozná odpoveď?