kremienok76
22.08.13,09:50
Zamestnanec je v spoločnosti od 01.09.2012, vzhľadom na té, že neuspokojivo plní pracovné úlohy a počas jeho zastupovania iným pracovníkom spoločnosti, firma zrazu funguje tak ako má, chceme mu dať výpoveď k 31.8.2013. Je možné mu takto, samozrejme s dvojmesačným odstupným, dať výpoveď ?
Nijako neporušoval PD, a zamestnávateľ sa chce zachovať korektne, ale nechce ho už na jeho pracovnom mieste, ani ho nie je vo firme kam preradiť.

Malo by to byť dohodou k 31.8.2013, podľa ZP §63 ods. 1 pís. b), a dostane dvojmesačné odstupné. Bude to tak v poriadku ?
Ak nebude súhlasiť musíme mu dať oficiílnu výpoveď s VD dva mesiace, a potom ešte odstupné ?
Ďakujem...
Gabi03
22.08.13,11:04
a je naozaj nadbytočný? dá sa skončiť aj dohodou podľa §60 s odstupným...
kremienok76
22.08.13,12:32
áno bude viac-menej, lebo PM sa teraz zlúči do jedného z dvoch
sito
22.08.13,12:34
Tri krát a dosť! Drobné porušenie pracovnej disciplíny, neplnenie si svojich pracovných povinnosti. Ale, je, je to možné, že na jednom zamestnancovi visí firma? Na vlásku? Aká je pracovná pozícia zamestnanca. A výkon práce, je objektívne stanovený? Či mladý so štyridsať ročnou praxou, by mal tu pozíciu vykonávať?
kremienok76
22.08.13,13:07
opakované komplikácie so zákazníkmi, odpúšťanie servisných zásahov na stratu spoločnosti, sklz dva mesiace v montážach, zľavy na tovare na požiadanie od zákazníka, nič sa nedá podľa neho, zrazu ho zastupuje iný človek a všetko funguje.... je to pozícia vedúci pobočky, viac krát bol upozornený, že takto sa veci nemôžu robiť ale nič to pre neho neznamená... táto spoločnosť je jedna z tých lepších, platí všetko načas, aj všetko ako má podľa ZP aj naviac, ale bohužiaľ má smolu na ľudí.... v SD chlap makal a potom to šlo dolu vodou.... a keď mi to sám povie, ako ext. ekonómke, že už je po SD tak má veget, tak to asi hovorí veľa.... napriek tomu mu spoločnosť chce vyplatiť to čo mu náleží... a áno na jednom zamestnancoi, je to 5 pracovníkov dokopy takže myslím, že viac vedúcich pracovníkov by sa tam ani neuživilo ...
sito
23.08.13,12:46
A on ešte u vás robí, a či ho len zamestnávate, zbytočnosťami ...

Na váš účet?

Že má dôvod na úsmev ...

Ak, napísane sa na pravde, zakladá ...

Božeje...
kremienok76
23.08.13,17:33
ha, ha, ha .... ja nerobím rozhodnutia v tej firme, keby bola moja tak sa mi to nestane.... ja teraz riešim stav, ktorý je .... chcem vidieť teba ako na teba múdry majiteľ firmy vo všetkom dá....
Xanti
23.08.13,17:48
Počkaj kremienok76 a prečo VD 2 mesiace?
Ved nepracuje na fy ani 1 rok... ak dostane výpoved tak VD je 1 mesiac a bez nároku na odstupné ak je nadbytočný.
Ak bude súhlasiť s dohodou, tak má nárok na 1 mesačné odstupné.

Ale treba to poriešiť bud výpoved alebo dohodu do 31.8. 13
http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/link/0000069802/V%FDpovedn%E9%20doby%20a%20v%FD%B9ka%20odstupn%E9h o.pdf
sito
23.08.13,18:00
Kto chce kam?

Ja tiež nie, a ani nikto z porady.

Riešiš, vyriešiš? Zhrešíš?

Za hriechy sa platí, platilo! Už aj v stredoveku, aj pred stredovekom, aj životom.

Kruté, alebo, blahobyt nie je krutý.?

Len, keď sa díva, dvíha niekto hore, nemyslí, že existuje, aj dole ...

A potom sa už na mlyny, nie na seba, spolieha sa ľud
veronikasad
23.08.13,18:52
Dohodnite sa ukončení prac.pomeru v zmysle § 60 ZP (bez uvedenie dôvodu) bez odstupného, ktoré nahraďte odmenou. Lebo platí (aj keď jeho prac.miesto bolo obsadené ešte pred jeho skončením prac.pomeru).

§ 61
Výpoveď
Na začiatok

....
(3) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b), nesmie počas dvoch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať po skončení pracovného pomeru na toto pracovné miesto iného zamestnanca.
kremienok76
24.08.13,06:11
ja som to pochopila tak, že tá VD je len zo strany zamestnanca 1 mesiac, ale pri §63 mi to ušlo, že je to tak ďakujem Xanti
kremienok76
24.08.13,06:12
toto by bolo dodržané, určite nik nepôjde na jeho pozíciu... ďakujem
kremienok76
24.08.13,06:13
firma nechce byť nefér voči nemu ale jednoducho nemá na tú prácu predpoklady ....
kremienok76
27.08.13,08:32
ešte raz vďaka, presne tak som to urobila, dohodou §60 k 31.08.2013 a dostal odmenu vo výške jedného platu, aby nemusel byť počas VD už v práci, lebo by to bolo zbytočné .... už špekuloval s PN-kou, dúfam, že ju už neprinesie do 31.8. ....
veronikasad
27.08.13,10:47
Ak prinesie, nič sa nedeje. Pracovný pomer 31.8. končí. Zaplatíš Náhradu príjmu do 31.8. a odstúpiš do SP.