Steve007
22.08.13,14:30
Dobry den, byvam v podnajme v byte ktory bol v minulosti vyuzivany ako kancelarske priestory na podnikatelske ucely. V najomnej zmluve mam uvedene, ze sa prenajima bytovy priestor za ucelom ubytovania. Nejaky cas mi chodili nedoplatky za energie od majitelov bytu, ktori vystavovali vyuctovanie na zaklade faktur, tie vsak dokladane k vyuctovaniu neboli a nedoplatky som samozrejme uhradzal. Vyuctovanie za rok 2011 mi dorucene nebolo na konci zuctovacieho obdobia ako bolo zvykom ale az o rok neskor s vyuctovanim za rok 2012. Kedze vo vyuctovani bola prilis vysoka suma nedoplatkov tak som si zacal pozerat nejake sadzby za energie a prisiel som na to, ze pre domacnost by som mal mat skoro o polovicu nizsie ucty ako mi chodili, tak som si od majitelov vypytal faktury k nahliadnutiu a tam som zistil, ze fakturacie su ako pre maly podnik a nie pre domacnost, cize majitelia bytu pred tym ako ho prenajali za ucelom ubytovania nepoziadali o zmenu sadzby z podnikatelskej na sadbu pre domacnost. Chcem sa opytat, ci som povinny uhradit majitelom za energie sumu aka im bola fakturovana, aj ked ich chybou nebola zmenena sadzba na enegie, alebo mam narok na prepocitanie platieb podla sadzby na aku som mal v skutocnosti narok a rozdiel z uz zaplatenych vyuctovani od nich ziadat spat a posledne vyuctovanie uhradit vo vyske podla spravnych sadzieb. Kedze tu podla mna pochybili majitelia bytu, rozdiely medzi fakturovanymi sumami a sumami ake by som v skutocnosti mal za energie platit podla platnych cennikov pre domacnost by mali uhradit majitelia a nie ja.
Dufam, ze som problem vysvetlil dost zrozumitelne a dakujem za Vasu odpoved.