Iveta20
22.08.13,16:35
Z dovodu mojej blbosti som od roku 2011 podavala suhrnne vykazy stvrtrocne (vyvoz max9000 eur) vzdy k 25. (miesto 20.) Dnes mi prisli rozhodnutia o ulozeni pokuty, za kazdy vykaz 60 eur ... (300eur spolu). (zvlastne , ze na danovom urade ma doteraz nik neupozornil, ze davam neskoro suhrnny - ani pri odovzdavani krycieho listu, ani pri prvom podanom suhrnnom vykaze, ktory sme robili spolu s danovou pracovnickou). Samozrejme som hned volala na danovy, ze preco az teraz pokuta za chybny termin, preco ma skor nevyzvali - odpoved: ani my sme nevedeli, az teraz nam to ukazalo, same sme prekvapene kolkym ludom sme poslali pokuty a ze mam byt rada, ze to nie je po starom, ze tam bola pokuta 330 eur...
Odvolat sa nemozem - to ma pani hned upozornila, lebo, ze to by neuznali. Ale, ze mam podat ziadost o odpustenie, ale ze az po nadobudnuti pravoplatnosti, tj. po tych 15 dnoch co sa moze odvolat?
Mozem to poslat i skor? Je realna sanca odpustit pokutu? (ci nebude vyhodenych dalsich 80 eur za ziadosti)
Dakujem

(mimo: ano viem, ze to bola moja chyba, ale danovy urad ma byt pre ludi a nie proti ludom a myslim ze 60 EUR za kus papiera je dost, hlavne, ked za nepodanie danoveho (co si myslim je dolezitejsie) je sadzba 30 EUR)
azla
01.09.13,17:18
Skú si prečítať túto tému ....
http://www.porada.sk/t144316-pokuta-za-neskory-suhrnny-vykaz.html

možno jeden z augumentov, ktoré by sa mohli použiť :

Ukladanie sankcií má výchovný charakter, ktorého cieľom je dosiahnuť, aby subjekt svoje povinnosti plnil správne, včas a zákonným spôsobom.

Aby sa naplnil VYCHOVNY charakter, stačí pokuta 1* (si myslím).