v.durcinkova
22.08.13,17:08
Ahote poradaci :)
dnes sme si boli pozriet 1 byt, ktory sa nam strasne pacil, len to ma jeden hacik - je to DB. Kedze nemame moznost zalozit inu nehnutelnost, hladali sme riesenia, a ako sme sa s majitelkou rozpravali, ze ako by sme vyrieslili problem financovania, kedze chceme byt na uver. Tak sme s nou rozmyslali nad moznostou, ze by ten byt prepisala na nas, s tym ze mi by sme nasledne odkupili byt do OV a potom by sme na ten byt zobrali hypoteku a nasledne vyplatili majitelku.. toto vsetko by sme zmluvne zabezpecili. Je tu nejaka moznost, aby sme si zobrali HU na byt, ktory je uz zmluvne v nasom vlastnictve? Aky by bol vlastne ucel hypoteky? Dakujeme za rady..
petereak
22.08.13,15:18
spravte to opačne, nech tá pani byt odkúpi a vám ho následne predá a vy budete riadne čerpať hypotéku na kúpu bytu od nej
v.durcinkova
22.08.13,15:24
hej nad tym sme tiez rozmylali ale ona by potom musela platit dan z nehnutelnosti, pretoze by ho nemala v OV viac ako 5 rokov
misoft
22.08.13,15:37
Upozorňujem, že družstevný byt nie je jej majetkom - je majetkom bytového družstva, teda ho nemôže na vás prepísať. Môže jedine prepísať členské práva - stali by ste sa členmi BD, no ona už nie a musela by byt opustiť.

Teda môže jedine ona požiadať o prevod DB do osobného vlastníctva a až potom môže s nim nakladať, ako so svojim majetkom.

Beriete HÚ na niečo - čo ste si "zmluvne" zabezpečili ako svoje budúce vlastníctvo - no aj táto zmluva je neplatná - ako môžete uzavrieť zmluvu na byt, čo jej nepatrí? Takže sa mi zdá, že by ste brali HÚ na základe neplatnej zmluvy - to nemdobre dopadne!!!
v.durcinkova
22.08.13,15:52
zatial len teoretizujeme, nic nepodpisujeme :)
cize teoreticky taka moznost, ze na nas prepise clenske prava, my nasledne odkupimee byt do OV, zoberieme na byt HU a vyplatime ju, existuje? Asi hej, len sa to neda zmluvne dohodnut..
petereak
22.08.13,16:35
Oslobodeny je prijem z prevodu clenskych prav v druzstve...a nasledne sa zriadi zalozne pravo ku dnu nadobudnutia vlastnictva bytu
v.durcinkova
22.08.13,17:14
mohli by ste tuto moznost vysvetlit aj pre laika ako som ja?
petereak
22.08.13,19:51
uzatvorite odplatnu zmluvu o prevode clenskych prav, banka na zaklade prevodu prav vyplati kupnu cenu predavajucej a nasledne po Vašom odkupeni bytu zriadi banka zalozne pravo k bytu;
sito
23.08.13,12:31
Neterorizujte, pardon, teda neteorizujte. Teória je taká, že radšej kočku, ktorú poznám. Nie vo vreci, mačku! Mohol by mať s toho človek, naháňačku, a aj hnačku ...

Pozri sa po inom byte, alebo po inom kocúrovi ...

Ale, kdesi treba začať ...