Aljoska
16.03.06,08:09
Ahojte chcela by som sa Vas opytat, prosim Vas v pracovnej zmluve musi byt uvedené meno zamestnanca na PNke?
priklad:.... "pracovný pomer sa uzatvara na dobu urcitu od... do..., na zastupovanie počas čerpania dovolenky pana XY"
Velmi pekne dakujem za odpoved.:mad:
mysimis
16.03.06,07:16
Ja osobne by som to tam napísala, že sa jedná o zastupovanie pána xy počas jeho dovolenky.
Chobot
16.03.06,07:20
Ahojte chcela by som sa Vas opytat, prosim Vas v pracovnej zmluve musi byt uvedené meno zamestnanca na PNke?
priklad:.... "pracovný pomer sa uzatvara na dobu urcitu od... do..., na zastupovanie počas čerpania dovolenky pana XY"
Velmi pekne dakujem za odpoved.:mad:

Všetko tam nemusíš uvádzať. Buď uvedieš, že PP sa uzatvára na dobu určitú od... do..., vtedy jasne vyplýva, kedy končí PP (konkrétny dátum). Alebo uvedieš, že sa uzatvára na dobu určitú počas zastupovania zamestnanca na PN (alebo materskej dovolenke, ZVS), potom z toho vyplýva, že PP končí v deň, kedy zastupovaný zamestnanec opätovne nastúpi do práce.

Meno sa podľa mňa nemusí uvádzať, veď asi nebudete taká veľká firma, že by boli viacerí zamestnanci na rovnakej pozícii zároveň na PNke, aby si rozlíšila, že koho zastupuje. Malo by to byť jasné zo zastupovanej pozície (napr. máš dve pokladníčky, z ktorých jedna pôjde na materskú, príjmeš novú pokladníčku na zastupovanie a neuvádzaš, že zastupuje pani XY. V zmluve uvedieš, že je prijímaná na pozíciu pokladníčky na dobu zastupovania počas MD - z toho je jasné, koho zastupuje).

Ale ak chceš uviesť meno, nič Ti v tom nebráni.