sonulka003
23.08.13,06:38
Ahojte, chcela by som sa spýtať, čo môžem robiť, ked bývalý telefonuje deťom 6-10 krát denne, aj napriek mojej prosbe, že im može zavolat každý večer ako sa mali, ale on nie otravuje rano, na obed večer, ako som písala veľmi často. Obťažuje nás to a deti určite tak isto, ved my mame svoj program, ja ich neotravujem, ked su u neho, volam raz za dva-tri dni, nechcem ich vyrušovať. On tvrdí, že on im može volat kolkokrat on chce a nikto mu nebude rozkazovať, ked bude aj každu hodinu. Nedokžem mu vysvetliť, že to nerobí dobrotu. Ďakujem za názory.
Dav
23.08.13,04:42
Telefón sa dá vypnúť, hovor sa dá odmietnuť. Ak deti s otcom dobre vychádzajú, nie je dôvod im telefonovanie zakazovať. Možno čím viac sa budeš hnevať, tým častejšie im bude volať. Ak ide o to, že deti sú non-stop nalepené pri telefóne, vysvetliť im, že čas sa dá využiť aj inak, len s mobilom pri uchu.
alaya1
23.08.13,04:45
Zoberiem to z opacnej stany. Mala by si byt mozno aj rada, ze sa o deti zaujima. Kolko je takych "otcov",. ktori vysoko kaslu na svoje deti a cely ich zivot. Ak ste pri rozvode mali urcene podmienky styku otca s detmi a otec to nedodrziava, obrat sa na sud a uved dovody, preco ziadas o zmenu. Sud ti to mozno upravi. A telefon, ak ma vyrusuje, bud si vypnem zvonenie, alebo telefon vyplnem uplne.
ivka70
23.08.13,04:50
Neviem, ake velke su deti, ale to, ci ich telefonovanie s otcom vyrusuje alebo nie by som nechala na ich rozhodnuti. ak si s nim maju co povedat 10x denne, tak nech volaju.
Kazdopadne aj deti nerozvedenych rodicov v puberte prudko odmietaju telefonovat s rodicmi casto, nakolko to povazuju za kontrolovanie.
Neries, co riesit nemusis, tes sa, ze sa zaujima, cas to vyriesi sam ....
sonulka003
23.08.13,05:08
chalani majú 10 a 11 rokov..a vyvolava im len preto, aby zistil, čo robili, čo jedli, chce mať informacie o každej minute, vypytuje sa na mna čo robim ja a ked robime niečo, čo sa mu "nepáči" tam mi hned zase vola a nadava, že sa nestaram o nich dobre, že jeho priatelka sa o nich dokaže lepšie postarať..a takto nas terorizuju a už aj deti tak navadzaju, že ja nie som dobra mama
ivka70
23.08.13,05:45
Ty mu dvihat telefon nemusis a chalani si musia vytvorit svoj nazor sami. Mozes ich k tomu len viest, nemozes im natlacat svoj nazor.
A uz duplom si cez deti nemozete vy navzajom vyjasnovat veci a dokazovat si, kto je lepsi. To, ze ste sa rozviedli, neznamena, ze ste prestali byt rodicmi. Ak sa nedokazete spravat ako rozumni dospeli ludia, navstivte psychologa. Takto len ublizujete vlastnym detom.

A k tej priatelke .... uz to vidim ako sa ex-ova priatelka hrnie do starostlivosti o 2 predpubertalnych chalanov. Mal ich aspon cez prazdniny v kuse 2-3 tydne? Boli spokojni, spokojnejsi ako doma (pokial teda neboli s nim len na dovolenke, ide o bezny denny zivot doma)?
sonulka003
23.08.13,08:06
ano boli tam dva týždne..a samzrejme že su to chlapci živí, ktorí nie vždy poslúchnu na prvý krát, ako deti, a hádajte, kto bol na vine? ja! že ich zle vychovávam, že sú neposlušní..a pritom oni ich nevedeli zvládnut..nič neriešim cez deti, snažím sa ich vynechat vždy radšej ustupim..ale s nim sa nedá, už som ho žiadala aj že navštívine mediatora alebo psychologa, ale na to mi povedal, ze ja z neho debila robit nebudem anikam nejde..
arizona
23.08.13,10:41
Ignoruj ho a nedavaj mu najavo, ze ta to jeduje.On sa vyziva asi v tom, ze tebe robi nervy. Detom vysvetli, ze na otazky o tebe nemaju odpovedat, to nech sa ex spyta teba, ak ho zaujima ako sa mas :-P ...
misoft
23.08.13,13:12
Ja by som skôr povedal, že neustálym vyvolávaním a vypytovaním sa na podrobnosti chystá "nějakou levárnu" - teda zbiera nejaké "akože dôkazy" o zlej starostlivosti o deti. Inými slovami - ex.... sa chystá na druhé kolo - zverenie detí do jeho starostlivosti.
arizona
23.08.13,14:07
no, ved prave preto je lepsie ho ignorovat a neukazat, ze ju to stve...lebo aj to moze vyuzit proti nej