look1
23.08.13,07:24
Dostala som upovedomenie o začatí exekúcie. Čo ma však zarazilo je to, že exekútor odo mňa vymáha vlastne len trovy právneho zastúpenia v exekúčnom konaní (39 Eur) a odmenu exekútorovi (39,80). Istina je nulová. Istinu (40 Eur) som bez toho, aby som vedela, že už je proti mne vedená exekúcia vyplatila oprávnenému. A asi mesiac po vyplatení mi prišlo upovedomenie o začatí exekúcie. Má na toto exekútor vôbec právo?
Navyše odo mňa žiada aby som mu vyplnila a osobne priniesla súpis celého majetku. (???)
Llívia
23.08.13,05:30
Spýtaj sa na to priamo exekútora, ale asi to budeš musieť zaplatiť.

Zažila som takýto prípad - týkalo sa to zdrav. poisťovne. Poistné bolo vyplatené a exekútor si vymáhal trovy. Tiež predtým nebolo doručené žiadne upovedomenie o začatí exekúcie. Tak sme to namietali a bolo nám povedané, že exekúcia bola začatá už predtým, ako bola dlžná suma uhraden. Že to nejakú dobu trvá, kým sa pošle upovedeomenie o začatí exekúcie. Nedalo sa s tým nič robiť, museli sme trovy zaplatiť.
dedo paragraf
23.08.13,07:34
Ajjaj,prečo Ste to neriešila vtedy,keď to bolo len 40 eur a pred dobou splatnosti?Teraz už nezostáva nič,len zaplatiť.Všeobecne platí,že neznalosť neospravedlňuje.To Vás mohlo napadnúť,že ak svojvoľne nezaplatíte niečo načas,tak Vás to môže vyjsť draho.Bohužiaľ,dostali Ste sa do tej situácie a nie vinou exetútora.
Llívia
23.08.13,08:06
Ale riešila: "Istinu (40 Eur) som bez toho, aby som vedela, že už je proti mne vedená exekúcia vyplatila oprávnenému."