Ericsoft
23.08.13,12:58
Ahojte, naša neziskovka získala nejaké prostriedky na projekt. Poskytovateľ nežiada žiadne doklady. Časť tých peňazí pôjde na odmenu za prácu v súlade s projektom. Stačí uviesť že prostriedky boli použité na daný projekt, priložiť rozpis nákladov? Tie prostriedky by som previedol na osobný účet alebo vybral v hotovosti. A aj ostatné čiastkové náklady by som riešil zo súkromného účtu a to tak, že z účtu neziskovky by som celú určenú sumu previedol a ako doklad by bol samotný projekt.

Vďaka za vysvetlenie :)
a_je_to
23.08.13,13:00
Takto nejako uvažoval aj ten Říha, či ako sa volá. Čo previedol milióny pre paralympionikov na svoj účet, aj v hotovosti a ... teraz dostal 6 rokov nepodmienečne. Lebo nevedel vydokladovať, kde dal verejné zdroje. Aj on mal projekty, iba peniaze a požadované výsledky na ich poskytnutie mu chýbali. Ale ... cítil sa úplne nevinný. V trestnom práve sa to volá subvenčný podvod.
Možno si to na začiatku myslel dobromyseľne ... ale takto to môže skončiť. Dokladovať sa musí. Tak dokladmi, ako aj výsledkami práce.
labutienka
26.08.13,14:40
celkom výstižné :))
labutienka
28.08.13,11:02
K tomuto by som predsa len ešte dodala: samotné napísanie projektu ešte neznamená jeho realizáciu. Každý projekt má aj vyúčtovanie a k vyúčtovaniu prislúchajú riadne doklady (zmluvy, faktúry, výdavkové, či príjmové pokladničné doklady, výpisy z účtu a pod.), ktoré by mali mať náležitosti účtovného dokladu a mali by byť zachytené v účtovníctve, pretože Vaša "neziskovka" je určite právnickou osobou a vzťahuje sa ňu povinnosť viesť účtovníctvo.
Vo Vašom prípade by to podľa popisu mohlo ísť o dohodu o vykonaní práce alebo nejaký typ zmluvy, ktorá umožňuje príležitostný druh práce a nemá charakter závislej činnosti. A k nej samozrejme výdavkový pokladničný doklad alebo výpis z účtu.
To, že nemusíte vyúčtovať prostriedky donorovi, neznamená, že k tomu nepotrebujete žiadny doklad.
Ericsoft
30.12.13,11:35
Ďakujem, projekt bol zrealizovaný, je o tom aj dokumentácia, výsledky, fotky.. veľká časť sumy bola práve za prácu, ľuďom čo na tom robili. Časť potom na reklamu, web a podobne. Bločky a faktúry čo máme samozrejme doložíme, neplánujem žiadny podvod, akurát neviem ako to vyriešiť s tou prácou.. ? Spísať akúsi dohodu o vykonaní práce? Čo odvody a podobne? Treba to aj niekam nahlásiť? Ďakujem :)
Ericsoft
30.12.13,11:36
:) jasné, ja ale neplánujem žiadny podvod :D projekt sa úspešne zrealizoval.. otázku som dal nižšie k príspevku labutienky.