jana32
16.03.06,08:22
Ahojte poraďáci.
Prosím skúsenejších o radu. Ovládam veľmi dobre JU a mzdy ale v podvojnom účtovníctve som nováčik. Keď som si kontrolovala účty zistila som že v súvahe mám konečný stave pokladne uvedenú čiastku o 1600 Sk vyššiu ako mám skutočne na účte 211. Neviem ako si to skontrolovať. ostatné účty - 321,311 atd som si dokázala bez problémov dať dokopy ale tu neviem v com je problem. Tiez sa chcem opýtať či sú povinné poznámky k daňovému priznaniu, príp. neviete poradiť kde nájsť nejaký vzor? Kúpila som si tieto poznámky v ŠETe ale priznám sa mam pocit ze vypisat ich bude pre mna vacsi problem ako dat dokopy danove priznanie.
Laura1
17.03.06,14:10
Skontroluj si počiatočný stav na 211. V mojom softe sa nahadzuje 2x
1. počiatočný stav na 211/701
2. počiatočný stav pokladne bez predkontácie
Ak Ti to sedí, skontroluj si jednotlivé položky, /predkontácie/ napr. môžeš mať poznámku: neviem- naúčtujem si neskôr.
účtovník 007
17.03.06,14:13
Vyfiltruj si pohyby na účte 211 stranu Md aj D a prezri si, či všetky zápisy pochádzajú z PPD aVPD. Náhodou sa mohol vkradnúť nejaký VUD, kde si naúčtovala omylom 211.
mercy
17.03.06,15:05
aj ja som robila poznamky k priznaniu minuly rok prvykrat a ono to len vyzera tak komplikovane - na vela stranach, ale inak je to celkom v pohode. neboj sa, pokial mas dobry program, nebude to take tazke, ako sa na prvy pohlad zda...
kalkulka
18.03.06,12:15
Ahojte poraďáci.
Prosím skúsenejších o radu. Ovládam veľmi dobre JU a mzdy ale v podvojnom účtovníctve som nováčik. Keď som si kontrolovala účty zistila som že v súvahe mám konečný stave pokladne uvedenú čiastku o 1600 Sk vyššiu ako mám skutočne na účte 211. Neviem ako si to skontrolovať. ostatné účty - 321,311 atd som si dokázala bez problémov dať dokopy ale tu neviem v com je problem. Tiez sa chcem opýtať či sú povinné poznámky k daňovému priznaniu, príp. neviete poradiť kde nájsť nejaký vzor? Kúpila som si tieto poznámky v ŠETe ale priznám sa mam pocit ze vypisat ich bude pre mna vacsi problem ako dat dokopy danove priznanie.
V akom progame pracuješ? Skontroluj, či máš v pokladni nahodený počiatočný stav. Alebo skontroluj, aké účty ti súčtuje do súvahy v riadku kde máš mať pokladňu. Možno je to iba technický problém.
dom
18.03.06,12:24
Ahojte poraďáci.
Prosím skúsenejších o radu. Ovládam veľmi dobre JU a mzdy ale v podvojnom účtovníctve som nováčik. Keď som si kontrolovala účty zistila som že v súvahe mám konečný stave pokladne uvedenú čiastku o 1600 Sk vyššiu ako [/[U]U]mám skutočne na účte 211. Neviem ako si to skontrolovať. ostatné účty - 321,311 atd som si dokázala bez problémov dať dokopy ale tu neviem v com je problem. Tiez sa chcem opýtať či sú povinné poznámky k daňovému priznaniu, príp. neviete poradiť kde nájsť nejaký vzor? Kúpila som si tieto poznámky v ŠETe ale priznám sa mam pocit ze vypisat ich bude pre mna vacsi problem ako dat dokopy danove priznanie.
Nemáš zostatok na účte 261 a nedalo ti ho do súvahy na 211?
dadika
18.03.06,12:35
na poznámky existuje aj soft, ale doma nemám jeho názov-robí aj cash f.
poskytnem v pondelok, ak budeš chcieť. Videla som ho a je fajn aj ja si ho objednávam.
jana32
20.03.06,06:21
dadika ak zistis ten program na poznamky daj vediet. ja inak uctujem v MRP od Brezna v Dos prostredi. Dakujem za vsetky odpvede je to fajn ze sa clovek ma s kym poradit.
dadika
20.03.06,18:20
Janka, pozri www.hzpkf.sk (http://www.hzpkf.sk) to je ich stránka tel. 046-542 67 34
idem si ho aj ja brať.
sway
20.03.06,18:31
http://www.porada.sk/showpost.php?p=49350&postcount=22

na tomto linku sú poznámky... ak nič iné nenájdeš možno pomôžu...:)
jana32
21.03.06,06:36
Este jedna prosba. predpokladam ze v poznamkach sa vykazuju hodnoty v tisicoch Sk tak ako suvaha a vykaz ziskov a strat? Poznamky som urobila fakt to nebolo tazke len to tak vyzeralo, jedna vec mi nie je celkom jasna. Na strane 8 v bode 2a) je ocenenie DHM. my sme na zaciatku nemali nic, prirastky boli 110 tis a na konci obdobia mam vykazat hodnotu majetku bez odpisov alebo po odpocte odpisov? A posledna otazka: poradte co napisat na strane 15 do uctovnej straty. Mame stratu 58 tis. ako ju vysporiadat?
emily
21.03.06,06:45
A posledna otazka: poradte co napisat na strane 15 do uctovnej straty. Mame stratu 58 tis. ako ju vysporiadat?
Stratu zaplatia spoločníci t.j. zaúčtuješ pohľadávku voči ním, alebo ju preučtuješ na neuhradenú stratu minulých období. Nič iné ma nenepadá. Ale o tom všetkom musíš mať rozhodnutie VZ.
JankaV
21.03.06,07:09
A tú stratu 58 tis Sk preúčtuje na neuhradenú stratu v ktorom účtovnom období? Je to účtovný prípad roku 2005 alebo 2006?
Ďakujem
Laura1
21.03.06,21:28
dadika ak zistis ten program na poznamky daj vediet. ja inak uctujem v MRP od Brezna v Dos prostredi. Dakujem za vsetky odpvede je to fajn ze sa clovek ma s kym poradit.
Janka, akú chybu si mala na 211, len tak pre zaujímavosť, možno niečo, čo sa nám stane v budúcnosti a máme si dávať pozor.
jana32
22.03.06,11:51
Lauri moja myslim ze vam sa to nestane, neuveris ale nakoniec ziadnu, to je tym ze ja som v podvojnom fakt zaciatocnik. Ked som si totiz vytlacila z programu suvahu, na riadku suvahy ( teraz neviem presne kde lebo ju nemam pri sebe ) tam kde sa vykazuju penazne prostriedky v hotovosti som mala inu sumu ako na 211 a to ma zmiatlo. Az ked som si vzala original tlacivko suvahy a pozrela sa na ten riadok, zistila som ze tam sa vykazuje nielen ucet 211 ale aj zostatok uctu 213 a to bol presne ten rozdiel. Je to neprijemne ze si clovek v mojom veku musi povedat aky je blb a ze kope veci ktore su inym uplne zrozumitelne tak ja sa tym predieram ako hustym pralesom. Drzi ma vedomie ze takto som zacinala aj so mzdami a JU a tiez tie zaciatky boli vselijake