zuzkaga
23.08.13,13:12
Poprosila by som o radu ako správne vypočítať odstupné. Čo som pochopila je, že sa ráta z priemeru za minulý štvrťrok. Zistím si hodinový, prípadne denný priemer, ale neviem za koľko dní ho mám rátať. Tiež priemer z minuleho štvrťroka???
Nikdy som sa nestretla s odstupným a bohužiaľ tento aj budúci mesiac to musím riešiť. Tak by som Vás poprosila o radu. Používame program MRP - DOS a rada z infolinky MRP bola vyrátať a dosadiť si do mzdy ako konkrétnu položku, pretože vzorec pre DOS je dosť komplikovaný. A ako si to vyrátať a kde to dosadiť aby Vám to správne vyrátalo tak to musíte ako účtovníčka, mzdárka vedieť. Tak reku ďakujem za informáciu. Verím, že tu sa nájde nejaká dobrá dušička a poradí mi. Zatiaľ som tu vždy našla odpoved.
Vopred ďakujem.
Tweety
23.08.13,11:24
Odpovedí na túto tému je tu viac než dosť, stačí len použiť vyhľadávač, napr. aj tu:
http://www.porada.sk/t184996-spravne-vypocitane-odstupne.html
veronikasad
23.08.13,11:32
Zuzka a priemer na dovolenku vieš vypočítať ?
veronikasad
23.08.13,11:33
Odstupné vypočítaš :

priemerný hodinový zárobok x denný fond prac.času x 21.74 x počet mesiacov nároku na odstupné
zuzkaga
23.08.13,12:48
Ďakujem za pomoc. Priemer na dovolenku viem samozrejme vypočítať, len mi nebolo jasné koľko dní za mesiac. To číselko 21,74. Ešte raz ďakujem všetkým.