carrie123
23.08.13,16:48
Dopredu sa ospravedlňujem za svoju nevedomosť, mám pocit že som jediná čo to nechápe..
Od 1.1.2012 do 31.12.2012 som pracovala v ČR na TPP. Ku koncu roka som dostala výpoveď s trojmesačným odstupným. Do teraz som registrovaná v ČR na úrade práce, boli mi vyplácané dávky v nezamestnanosti.
Keď som odchádzala zo zamestnania, účtovníčka sa ma pýtala či chcem aby mi urobila ročné zúčtovanie, ale z debaty vyplynulo že ja to nepotrebujem, resp. niečo také. Bolo to moje prvé "ozajsné" zamestnanie, o zúčtovaní neviem veľa, proste som to nechala tak.
A teraz otázka - až sa hanbím - mám neaké povinnosti voči štátu? Daňové priznanie, či to ročné zúčtovanie? Bohužial tieto pojmy mi nič nehovoria, snáď tu je niekto chápavý a ochotný a nájdem vysvetlenie.
Ďakujem
avalik
23.08.13,15:08
mas danove povinnosti v CR ... ak si mala za cely minuly rok prijmy len z CR, a je mozne ta povazovat za rezidenta CR, na SVK nebolo potrebne podat DP

najdi si niekoho kto ti vie spracovat dodatocne DP v CR (skus oslovit uctovnicku v povodnom zamestnani)

doplnenie: ak ti vyjde nedoplatok na dani, tak moze byt pokuta, ale predpokladam, ze to nebude nejaka velka ciastka

pozri ceske zakony o dani z prijmov a danovy poriadok:
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280
carrie123
23.08.13,15:29
ďakujem za radu, je možné že budem pokutovaná alebo budem mať problémy kvôli neskorému DP?
avalik
23.08.13,15:55
doplnila som odpoved