synator
23.08.13,19:07
Ideme 30.8. do Tuniska, cestovka Kartago nám dnes poslala info k zájazdu. Tam odlietame 13:15 cca okolo 18:00 by sme mohli byť v hoteli/čo je OK. Naspäť odlietame v čase 02:15!!!! z tunisu. Pri telefonáte do CK Kartago pani presviedčala manželku, že je to OK, že vo všeobecných podmienkach je vyhradený prvý a posledný deň na cestovanie. To chápem, vedeli sme o tom. Lenže keď mám zaplatených 8 dní/7 nocí, tak podľa mňa ma obrali o jednu noc
. Nehovoriac o tom, že ideme so 4-ročnou dcérou, ktorá neviem ako zvládne cestovanie do SR v takýto čas. Plánujem podať sťažnosť. Čo vy nato poraďáci? Ďakujem
mareko
23.08.13,17:12
Zbytočne budeš podávať sťažnosť, je to v súlade s ich podmienkami. Špeciálne Kartágo máva odlety z Tuniska v tomto čase, a to budete odchádzať z hotela pred polnocou. Nič nevybavíš, lebo je to OK aj keď sa to nikomu nepáči, ani nám sa to nepáčilo a to sme boli na dvojtermíne.
Ešte ma napadlo, že ak začínate večerou, tak máš nárok na raňajky /a to máš reálny nárok/ takže si vypýtajte raňajkové balíčky. My sme to tak riešili, o raňajky by si bol ukrátený, lebo raňajky máš zaplatené. Balíčky si ale musíš pýtať, lebo ti ich nik neponúkne /žiaľ/ aj keď by to mal automaticky vybaviť delegát.
sito
23.08.13,17:13
Bezesné sa nepočítajú, len platia. V hoteli, alebo počas rekreácie, zájazdu, dovolenky, návštevy destinácie??
alaya1
23.08.13,17:26
neobabrali ta, naozaj sa to tak pocita. Mohol si sa pred cestou informovat, ako su odlety a prilety., cestovka toto nevie ovplyvnit.
avalik
23.08.13,17:28
izba sa opusta do cca 9 hodiny rano, tym noc konci ... ak chces zostat dlhsie zaplatis dalsiu noc, a je jedno, ze tam budes napr. len do 7 hodiny vecer

cestovka datum letu dodrzi ... ale cas si nemoze vyberat, zalezi kedy dany let dostane "slot" (casopriestor vo vzduchu) ... prednostne su pravidelne lety, az potom sa planuju chartrove lety

doplnenie:
tak namietaj a rano den vopred uvolni izbu a zostan s batozinou na recepcii cely den, bez moznosti sprchy a ulozenia dietata na spanok
sito
23.08.13,17:42
Pri kúpe si sa mal informovať,

Ak nie, potom sa už dá mávať, aj s lietadlom, možno aj z lietadla... aj na lampáreň. Ale, neviem či to na dráhe ešte niekde vedú, potrebuje, keď sú dnes už tie technológie?

A lampy, svietia, len v bordeloch. Či, bordeli?

A ktorá organizácia na Slovensku nie je osvetlená?
synator
23.08.13,18:12
ako som sa mohol informovať vo februári?
synator
23.08.13,18:14
Ved preto idem s kartasgom, že som s nimi už bol, a na rozdiel od iných to predtým tak nebolo. Podmienky som študoval a myslím, že by sa to dalo napadnúť.
synator
23.08.13,18:17
dátum letu dodržala/dodrží/ Ale predáva to ako 8 dní/7 nocí. Aká je to noc, ked počítam, že hotel opustím pred polnocou a podľa času príletu pri rozvidnení už budem doma??
alaya1
23.08.13,18:19
Normalne. S tym treba ratat vzdy, ze odchody lietadla mozu skratit dololenku aj o skoro cely den- 1.a posledny sluzi na prepravu, nie pobyt v destinacii.
synator
23.08.13,18:24
Ale takto brutálne? Nejdem na dovolenku prvýkrát, ale určite poslednýkrát cez slovenskú cestovku. Pri predchádzajúcich takýto problém nebol.
buchač
23.08.13,18:27
...a Slovensko ako poznáš ???????????
Predpokladám , ba som si istý , že nič moc !!!!
synator
23.08.13,18:40
neviem čo to s tým má spoločné. Ale ak ťa to veľmi zaujíma, Slovensko poznám veľmi dobre, dovolenkoval som aj doma/Tatry,Terchová,Šírava,Slovenský raj/. Ak si ďalší z radu: Načo sa trepať niekde, ked aj doma je dobre, tak ti poviem len toľko že k moru ideme kvôli zdraviu/na doporučenie detskej lekárky/ a autom saq mi trepať nechcelo, toho mám dosť v práci.
avalik
23.08.13,18:48
doplnila som odpoved
synator
23.08.13,18:58
ja tu 7 noc mám zaplatenú, nemám prečo deň skôr stáť na recepcii.
avalik
23.08.13,19:06
no tak ostan spat do rana a vybav si sukromny let ... ziadny zakon neprikazuje, ze ubytovanie sa ukoncuje az o 8 hodine rano a odlet je o 11tej hodine
synator
24.08.13,05:38
nie, zákon prikazuje len zarábať a to je všetko. Akonáhle ma z izby vysáčkuju pred polnocou, celá vec skončí na súde s tým, že ma obrali o jeden deň dovolenky.
buchač
24.08.13,05:48
synator Včera 20:07
PochváliťPlánujem podať sťažnosť. Čo vy nato poraďáci? Ďakujem

synator (Dnes 08:38) nie, zákon prikazuje len zarábať a to je všetko. Akonáhle ma z izby vysáčkuju pred polnocou, celá vec skončí na súde s tým, že ma obrali o jeden deň dovolenky.

...hm ...založenie témy a vyžadovanie názorov bolo zbytočné , nakoľko rozhodnutie padlo už vopred ....

Dokonca ešte aj v tom zákone o zarábaní sa mýliš .
Žiaden zákon to neprikazuje , tento vraví iba o primeranom zisku a to je bohovô iný rozdiel ...

.....a celá kauza skončí na súde rozhodnutím - zamietnutím , dokonca zaplatíš ešte aj tie poplatky ...ostatné náklady ani nepočítam ...

Takže hajde do boja .............vopred prehratého !!!
avalik
24.08.13,05:49
no daj vediet ako si dopadol ... inac asi budes mat super dovolenku, ked tam ides s takou bojovou naladou
synator
24.08.13,07:26
náladu mám OK, hlavne je naštartovaná manželka, ale to sa ukľudní. Ja len neznášam také veci ako toto, pochopím odlet o napr. 05.00, ale 02.15 nie. Hlavne ked prirátaš to že minimálne dve hodiny predtým treba odísť z hotela na odbavenie
synator
24.08.13,08:11
Či to bude vopred prehraté alebo nie je moja starosť. Veľké spoločnosti s tým počítajú že sa kvôli poplatkom a nákladom, ktoré sú pre bežného človeka dosť veľké a pre nich maličkosť nebude s nimi nikto naťahovať. Už jednu podobnú skúsenosť v rodine mám a ja budem pravdepodobne ďalšia. O výsledku poinformujem.