afrodias
24.08.13,03:26
Viete niekto ako by sa dalo skombinovať stlačenie kláves "Fn" na klávesnici Notebooku + ľubovoľná "F" klávesnica na Externej klávesnici? (Napr. Fn (Notebook) + F6 (Externá klávesnica). Lebo mi na klávesnici Notebooku prestali fungovať niektoré klávesy (hardverová chyba) no klávesa "Fn" funguje, len nemôžem používať niektoré jej kombinácie. Už som pozrel kadečo o tom na fórach, no nič jednoduché som nenašiel, len nejaké makrá, ktoré nefungujú, nakoľko klávesa "Fn" nevysiela operačnému systému žiaden príkaz, iba mení funkcie ostatných kláves na notebooku, na externej klávesnici žiaľ nie. Notebook mám Acer Aspire a Externú klávesnicu mám pripojenú cez USB. (PS2 notebook nemá.) Ďakujem za dobré nápady.
misoft
24.08.13,05:37
Externá klávesnica - číselná je braná ako samostatná. Klávesa Fn pracuje s alfanumerickou (na tú je softvérovo nastavená) - chyba bude v ovládačoch hotkeys - preinštalovať (aktualizovať) ovládače - http://www.driversforfree.com/omn_ofm_drd/acer/aspire-notebook/itautec-hotkey-driver/oemmodels.aspx
afrodias
27.08.13,11:47
OK, ďakujem, asi sa to nedá skombinovať. Musím to vyriešiť hardverovo - opraviť alfanumerickú klávesnicu notebooku. (Sú tam zničené nejaké kontakty konektora klávesnice na základnej doske - urvatý konektor - preto mi na nej neidú niektoré klávesy. No už mi poradil známy, nech prepájkovaním drôtom premostím prerušené miesta na tých kontaktoch na základnej doske, dúfam, že to pôjde.)