Maťka78
24.08.13,10:43
Bola mi po 2x predĺžená zmluva na dobu určitú s ponechaním skúšobnej doby.Pár dní po podpise som prišla na to,že som tehotná.Teraz to treba oznámiť zamestnávateľovi a ja chcem vedieť,či má právo má prepustiť. Ďakujem
meha
24.08.13,08:56
Pokiaľ si v skúšobnej dobe tak aj zamestnávateľ aj zamestnanec má právo rozviazať pracovný pomer bez udania dôvodu. Tehotenstvo nemá nič spoločné s rozviazaním pracovného pomeru ,ak ti dovoľuje tvoj momentálny stav pracovať.
veronikasad
24.08.13,16:10
Skúšobná doba je v rozpore s § 45 odst. 4 ZP

§ 45
Skúšobná doba

(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.

--------
Ak by ti zamestnávatel doručil oznámenie o ukončení prac.pomeru v skúšobnej dobe, obráť sa na Inšpekciu práce alebo na súd - ukončenie prac.pomeru je neplatné.
ivka70
25.08.13,14:14
Skusobna doba nemoze byt platna, ak ide o opakovane uzavretie PP na dobu urcitu, plati len ta prva, kazde dalsie predlzenie uz musi byt bez SD, hovori o tom Zakonnik prace.
ukoncenie PP v skusobnej dobe teda neprichadza do uvahy. Ale neznamena to, ze ti musi predlzit zmluvu po uplynuti doby urcitej.

Uved datumy, ako bola tvoja zmluva predlzovana. Poradime mozno viac.