LenkaDa
24.08.13,14:46
Prosíííím, vie mi niekto poradiť??? Do včera som bola na rodičovskej dovolenke. Bola som dohodnutá s majiteľom firmy, že v pondelok prídem do práce, vypíšem si dovolenku až do konca mesiaca a podpíšeme výpoveď s platnosťou od nasledujúceho mesiaca. Lenže dnes mi volala jeho manželka, že šéf musel odcestovať do zahraničia, bude tam do štvrtku a že do firmy mám teda prísť v piatok. Mám obavy... Dovolenku mi nemá kto podpísať, do firmy sa nemám ako dostať, keďže všetkých zamestnancov okrem mňa už prepustili a šéfovci pracujú v poslednej dobe väčšinou z domu, takže nemám žiadnych svedkov. Obávam sa, či na mňa nemôžu našiť porušenie pracovnej disciplíny, že som svojvolne nenastúpila do práce aby mi nemuseli vyplatiť odstupné ani nič :-( Dá sa v tomto niečo urobiť alebo len čakať do piatku, či hovorili pravdu???
terezamaria
24.08.13,15:22
Nemyslím si, že by to bol nejaký podvod. I tak máš nárok ihneď po skončení materskej /+ rodičovskej ?/ dovolenky si čerpať dovolenku. Budeš vidieť v piatok, či dodržia to, čo sľúbili. Potom sa ozvi, aby sme vedeli, ako si dopadla.
veronikasad
24.08.13,16:05
Oznámila si zamestnávatelovi (písomne, mesiac vopred), ukončenie rodičovskej dovolenky ?
LenkaDa
25.08.13,12:35
áno, poslala som mu to doporučenou poštou
LenkaDa
25.08.13,12:37
dnes som volala šéfovej manželke (je spoločníčka firmy), či mi podpíše dovolenku, povedala, že nič podpisovať nebude. To oznámenie, že mi končí RD som posielala 2 mesiace vopred.
veronikasad
25.08.13,12:37
Dostala si písomnú odpoveď ?