Perqtoon
24.08.13,21:02
Som vlastník nehnuteľnosti rozdelenej na dve časti prednú a zadnú. V strede je iný vlastník. Cez jeho pozemok prechádzam do mojej zadnej časti a je tam na jeho pozemku Liste vlastníctva v ťarchách riadne vyznačené vecné bremeno právo prechodu v môj prospech podľa GO-pánu atď... Takže právna stránka je jasná. Do zadnej časti potrebujem zaviesť elektrinu káblom v zemi (práve cez toto vec. bremeno právo prechodu) a vlastník, ktorý má túto ťarchu vec. bremena mi to nechce dovoliť. Jediná možnosť je podať na súde žalobu. Mám šance byť na súde úspešný ? V prípade podania žaloby to bude pre mňa dosť drahé. Môjmu advokátovi cca =450.-€ur + súdny poplatok. Protistrana už tiež má advokáta a argumentujú s tým, že právo prechodu bolo určené len na prechod peši a autom a nie na zavedenie elektriny ! Ak podám žalobu a neuspejem, tak stratím zaplatenie môjho advokáta + súdny poplatok, ale budem musieť platiť aj ich trovy advokáta. Pre mňa to nie je sranda, ale bude to veľmi drahý výdavok. Všetko ma to môže v prípade neúspechu stáť až =1000.-€ur !!!! Preto potrebujem veľmi kvalifikovane poradiť, aby som išiel naisto.V mojom prípade v zadnej časti je len pozemok, ako plocha s využitím záhrady. Elektrinu potrebujem k rívodu čerpadlu na čerpanie vody a následné polievanie v záhrade. V prednej časti môjho pozemku je starý dom, kde sú nájomníci (tí majú elektrickú prípojku zvlášť). Ja mám elektrinu zavedenú na mojom pozemku v prednej časti, taktiež zvlášť. V súčasnej dobe to riešim náhradným spôsobom, že nosím predlžovacie káble k tomu čerpadlu dozadu. Ale z dlhodobého hľadiska je to neudržateľné, aby som stále rozmotával a zmotával predlžovacie káble. Jedná sa o dĺžku asi 50metrov.
iMiki
25.08.13,04:20
Dohodni sa zo susedom!!! Ponúkni mu 500 € za uloženie el. kábla... samozrejme zriaď si na el. potom vecné bremeno... alebo časť susedovho pozemku, kde máš právo prechodu odkúp...
sito
25.08.13,04:28
Preboha, na porade, a na isto, by si šiel???

Nie si šalený? Teda či ťa niekto nešali?

Už ako v Amerike. A myslíš, že 1 000 € bude stačiť?

Sudca, elektirnu nepotrebuje, tam. Potrebuje niečo, podiel s tých, len 1 000 €, keď od štátu, nás, dostáva málo za spravodlivosť, svoju ...

V Hurgade je ešte, vraj kľud. Že by to nebol Egypt, v Egypte???
sito
25.08.13,04:50
Susedovi nejde o 500 €, ani o 5 000 €, ale o prieky. Takže pretečie ešte hodne vody cez naše rieky. Tie si hádam nedáme, nepredáme, či?

http://www.youtube.com/watch?v=w-4vynEzaCQ

Keď si, ak ... odmyslí začiatok a koniec pozerajúci sa, tak Slovensko bola, je a bude krásna zem, len či aj Slovenská, bude, ešte? A či Slováci ju budú obývať? Či Amerika tu nebude.
buchač
25.08.13,05:40
Som vlastník nehnuteľnosti rozdelenej na dve časti prednú a zadnú. V strede je iný vlastník.Cez jeho pozemok prechádzam do mojej zadnej časti a je tam na jeho pozemku Liste vlastníctva v ťarchách riadne vyznačené vecné bremeno právo prechodu v môj prospech podľa GO-pánu atď... Takže právna stránka je jasná.
Úplne jasná - právo prechodu ...( teda zatiaľ..
Do zadnej časti potrebujem zaviesť elektrinu káblom v zemi (práve cez toto vec. bremeno právo prechodu) a vlastník, ktorý má túto ťarchu vec. bremena mi to nechce dovoliť.
Nechce - nemusí , lebo ide zatiaľ o prechod ...
Jediná možnosť je podať na súde žalobu. Mám šance byť na súde úspešný ? V prípade podania žaloby to bude pre mňa dosť drahé. Môjmu advokátovi cca =450.-€ur + súdny poplatok.
Obrazne povedané ( aj v Tisícročnej včele zaznelo ) ..." Na vojnu sú potrebné peniaze , peníze a peňeži "....
Protistrana už tiež má advokáta a argumentujú s tým, že právo prechodu bolo určené len na prechod peši a autom a nie na zavedenie elektriny !
Dobrý argument ....
Ak podám žalobu a neuspejem, tak stratím zaplatenie môjho advokáta + súdny poplatok, ale budem musieť platiť aj ich trovy advokáta. Pre mňa to nie je sranda, ale bude to veľmi drahý výdavok. Všetko ma to môže v prípade neúspechu stáť až =1000.-€ur !!!! Preto potrebujem veľmi kvalifikovane poradiť, aby som išiel naisto.
Naisto sa nedá ísť v podstate nikde ...pomaly už ani na wécko ..
To situovanie nehnuteľnosti ma aj zaujíma .
Ide len o pozemky ?
Alebo aj o stavby .
Tiež by ma aj zaujímalo , že z akého dôvodu potrebuješ tú prípojku na 380V 50Hz ...to je tiež dôležité a to si nespomenul .
Ak by šlo o prípojku na využitie v domácnosti - nuž beriem ...
Ak by sa ale následne mal ozývať z pozemku hukot strojov na využitie v zárobkovej činnosti - nuž kto by bol rád ???

....a ozaj ...
Kvalifikovanú radu chceš ?
Keď dvaja advokáti prichádzajú na súd , každý má iný pohľad na kauzu a aj iný názor , ten správny - svoj .
Zásadne odchádzajú s úplne iným názorom , akože najsprávnejším - čiže s rozhodnutím sudcu !!!
sito
25.08.13,07:59
Noo, vieš, vždy je hranica, okraj, kraj, okrajok. Postav si na svojich pozemkoch pevné stožiare. Kábel veď presne nad hranicou.

Ale, na kerého boha potrebuješ na polievanie 380 V? Či nie, to len buchač si myslí, že?

A stojí ti to, za to? Tá zelenina?

Alebo máš iný úmysel v budúcnosti?
Perqtoon
25.08.13,13:50
Tuná nie je hranica, lebo práve to "vecné bremeno právo prechodu" predeluje tento môj pozemok, takže ja prechádzam na svoje dozadu cez cudzí pozemok suseda.
Je tam klasický trojfázový motor 2,2kW pre SVA-3-32 (čo sú najvydarenejšie samonasávacie čerpadlá).
Pestuje sa tam Biely Mak a Cesnak všetko plodiny, ktoré predávam do zahraničia za európske ceny.
V budúcnosti nemám žiadny iný úmysel. Nehnuteľnosť bola kúpená v roku 2006 (od vtedy je tam vojnový stav), ako investícia financií, v predu sú nájomníci v starom dome a vzadu je kus záhrady a chcem to maximálne využiť na polievanie. Ak máš k tomu záujem vedieť viac (hlavne o tej vojne-susedov), tak mi pošli tvoju e-mailovú adresu a ja ti odošlem 14stranový dokument ako "Húževnatú vojnu-susedov" a rozum ti postojí.
buchač
25.08.13,15:45
Píšeš :

" Som vlastník nehnuteľnosti rozdelenej na dve časti prednú a zadnú. V strede je iný vlastník. Cez jeho pozemok prechádzam do mojej zadnej časti ...."

" .... v predu sú nájomníci v starom dome a vzadu je kus záhrady..."

Teraz ako ???????
Nejak to nedáva zmysel ...
Perqtoon
25.08.13,16:56
Jedná sa o super lukratívnu nehnuteľnosť o tom niet pochýb. Ten sused to aj chcel kúpiť, mal aj veľkú výhodu oproti mne, ale doniesol si tam družku z Nových Zámkov a tá mu to všetko riadila a organizovala a dopadlo to veľmi zle. Ja som to kúpil v r. 2006 a odvtedy je tam vojnový stav, tzv. The War ! Totiž bolo to pôvodne podielové spoluvlastníctvo toho suseda s Š.Nagy z Nitrianskeho Hrádku (Šurany). Š.Nagy, ako podielový spoluvlastník to viacnásobne ponúkal tomu susedovi na predaj (čo bolo podľa môjho názoru netaktické) a ten sused keď videl, že to nevie predať a ponúka mu to opakovane, tak to úmyselne odmietal, s cielom aby cena úplne klesla, a potom by to bol odpoly zadarmo odkúpil, respektíve dostal. Lenže došiel som na scénu ja "húževnatý frontový bojovník" a všade kde sa objavím začne zemetrasenie spojené s "vojnovým stavom" a následným vyhlásením The War! (Ak chceš vedieť o tej Vojne-susedov viac tak pošli svoju e-mailovú adresu a ja ti pošlem 14 stranový dokument).
380V 50Hz potrebujem na prívod 2,2kW trojfázovému motoru k samonasávaciemu čerpadlu SVA-3-32. inč iné sa tam nebude využívať ani nič iné sa tam neplánuje, je tam len veľká záhrada, kde sadím Biely Mak a Cesnak a predávam do zahraničia za €urópske ceny.
Nemusíš mať inak obavu o mňa ja som sa už z mnohých zložitých vecí "vykrútil". V tomto spore bude mimoriadne podstatná skutočnosť, ktorú nazývam Eqivalent. To znamená, že sused má prívod prúdu do svojho pozemku cez môj pozemok (prednú časť) a preto si nárokujem do mojej zadnej časti prívod prúdu cez jeho pozemok. Predsa nie je možné, aby to susedovi bolo umožnené a mne nie. Potom by sa mohlo hovoriť o určitom stupni diskriminácie. V celej veci budem postupne na www.porada.sk dávať informácie ako to postupuje...
viktorviktor
25.08.13,18:39
"kúpil som jej dva darčeky, ľavú aj pravú topánku" Cez susedný ľavý alebo pravý pozemok by to nešlo, vzduchom či tunelom?
Perqtoon
25.08.13,18:59
Ak by si si prečítal úplne všetko k tejto veci tak by si "somariny" nevypisoval. Toto nieje moja jediná nehnuteľnosť mám ich viacej (všetko je v podnájme) a nehnuteľnosťami sa zaoberám od roku 1985 a také skutočnosti, aké bolo treba riešiť v tomto prípade je pre mňa len opakovanie vedomostí. Jediná schodná cesta v tejto veci bude súdny spor samozrejme s úspešným koncom a dať zaplatiť susedovi všetky náklady trov konania znovu musí sused dostať poriadny úder, aby sa spamätal inak to nejde. Ako som už povedal všetky informácie budem dávať na poradu.sk
avalik
25.08.13,19:22
preco? mozno sa nesikovne vyjadril ... ma dva pozemky ... prvy je vpredu, na tom pozemku je aj dom ktory prenajima, nasleduje pozemok ineho vlastnika a za nim je dalsi pozemok zadavatela - zahrada
julysak
25.08.13,20:40
Vydýššššššššššššš

Aký múdry si ty.
(a za 6 rokov nevieš vyriešiť takúto prkotinu :D )

btw
keby si to bol 6 rokov polieval
tým polievaním mal o 25 % vyššiu úrodu
tú predal do zahraničia
..
už by sa ti bola investícia aj vrátila

Lenže ty si špekulant = aj tu mudruješ , ako s niekým vyhúpať

A že ťa nenapallo hneď si dať zaviesť prípojku elektriny na ten zadný pozemok ????????????????????????????????????????????? = so susedom by sa bavil ZSE Distribúcia :D :D
marjankaj
25.08.13,22:01
No môžeš vysvetliť ak vlastník jednej nehnuteľnosti si ju rozdelí na prednú a zadnú časť, ako sa stane vlastníkom niekto iný v strede medzi prednou a zadnou časťou????? :eek: :eek: :eek:
julysak
26.08.13,04:26
Blbosť.
Nehnuteľnosť rozdelená na prednú a zadnú nemôže mať 3 časti (prednú,strednú,zadnú)

Museli byť minimálne 2 spoluvlastníci
marjankaj
26.08.13,04:55
Prečo blbosť?
Veď sa zaoberá nehnuteľnosťami od roku 1985, tak o tom musí niečo vedieť. Ja sa iba chcem od neho poučiť.:rolleyes:
marjankaj
26.08.13,05:05
A možno by mal nakuknúť do katastra. Tam by sa dozvedel, čo to vlastne kúpil.:cool:
Perqtoon
26.08.13,06:04
Platí všeobecná zásada, že predtým než niečo napíšeš, tak si to poriadne rozmyslíš.Ten kábel v uložení do zeme sa nerieši 6 rokov to sa začalo riešiť 05.08.2013 písomnou výzvou. Dovtedy sa riešili ostatné akútne záležitosti a nebolo to jednoduché. Vieš, tam kde sa jedná o majetok, vždy je nepokoj, z dôvodu veľkej závisti a na dedinách to je v tejto dobe obrovsky vypuklé, lebo každý každého pozná, každý o každom všetko vie a každý každému závidí. Samozrejme, že sa tam sadí 6 rokov a to polievanie sa riešilo náhradným spôsobom s predlžovacími káblami. Je jasné, že hneď ešte ani nebol vykonaný prevod majetku v katastri a už predávajúci ma splnomocnil aby som mohol tam zaviesť el. prípojku čo bolo vyriešené asi do mesiaca. Nemáš pravdum že som špekulant, ja konám len na základe logických pochdov. Ale je to evidentný dôkaz o tom, že ľudia z mesta sa vyvyšujú nad nás dedinčanov a potom nech sa nečudujú, že prehrávajú v tak podstatnej ako aj v tejto majetkovej veci. Neboj sa mene sa už polovica z investície vrátila, lebo sú tam v predu nájomníci a tí dobre platia, a to säú peniaze bez roboty. Vieš ?
Perqtoon
26.08.13,06:18
Celá nehnuteľnosť tvorí jeden veľký geometrický celok, kde manželia ešte pred rokom 1928 postavili si pre seba dom. Potom mali deti, a keď boli starí tak k tomuto domu pristavili ďlší dom pre svoje deti. Takže tam boli dve domové jednotky tvoriace jednu spoločnú stavbu a veľký plac pozemku. Potom rodičia pomreli a deti sa povadili a povedali, že to radšej predajú cudzím ako vlastným. A tak aj urobili predali cudzím ale stále boli podieloví spoluvlastníci, takže mohli chdiť jeden druhému po dome atď. Až starý pán aj so svojou družkov z Nových Zámkov keď zistili, že Štefan Nagy z Nitrianského Hrádku (Šurany) to predáva, tak si dali podmienku, že ako podieloví vlastníci, ktorí majú predkupné právo to nepodpíšu, len ak sa rozdelí podielové spoluvlastníctvo. a tak Š.Nagy či chcel alebo nechcel musel rozdeliť podielové spoluvlastníctvo a tak usporiadal nielen svoju časť ale aj časť starého pána aj s tou jeho družkou z N. Zámkov. Samozrejme, že Š. Nagyho pri tom oklamali, lebo mu nezaplatili za GO-plán. A potom som prišiel na scénu ja ako nový majiteľ, ale už nie spoluvlastník a začal som ofenzívu a išlo to nestačili sa čudovať. Vieš ?
marjankaj
26.08.13,07:25
No nie ako nový majiteľ(vlastník) ale spoluvlastník. Teda vlastníš z celej nehnuteľnosti iba časť(teda polovicu) Rovnako z prednej strednej aj zadnej.
Prečo si to vlastne kupoval?
Asi sa budete musieť súdiť. A súd možno nariadi predať celú nehnuteľnosť a výťažok rozdelí podľa podielov spoluvlastníkov.
Teda ak sa sami nejako rozumne nedohodnete. Ale tomu veľmi neverím.
Perqtoon
19.12.13,21:38
S tým káblom to je už "relatívne" vyriešené. Dokonale som preskúmal právnu stránku veci, a presne viem na čom som. Doteraz som musel stanoviť náhradné riešenie, pomerne jednoduchou variantou. A mám pripravený "Globálny plán" čo znamená, že za krátko zaútočím. Momentálne na základe mojej aktivity PZ SR eviduje konanie, ktoré má smerovať proti nim (ešte som tam nebol vypočutý) múdrejší budem až potom keď ma policajti vypočujú, a až tak k veci budem presne všetko vedieť. Musím si počkať, aby sused bol uznaný vinným a potom preskúmam ďalšie možnosti o podanie určovacej žaloby. Jediná možnosť je len útok a útok a sústavne ich tlačiť k zemy, aby si uvedomili "meštani", že ľudia z dedín nie sú hlúpy.
S pozdravom: Perqtoon.
Perqtoon
23.12.13,20:16
marjankaj! Podľa toho čo píšeš si na veľmi slabej úrovni. Nechcem ťa kritizovať, ale podľa textu a informácií, ktoré tam píšeš je to "čajíček"... S pozdravom: PERQTOON.