mini47
24.08.13,21:21
Dobrý deň. som zamestnana na dobu neurcitu, chcem dat v praci vypoved kvoli novej praci k 15.septembru no zamestnavatel mi odmieta podpisat dohdou. ako to mam riesit?
veronikasad
24.08.13,19:44
Máš v prac.zmluve ujednanie, že v prípade nedodržania výpovednej doby nahradíš zamestnávatelovi príjem vo výške mesačného priemerného zárobku ?
mini47
24.08.13,19:56
nie nie je to tam.
veronikasad
24.08.13,19:59
Tak ti neostáva nič iné, len počkať do skončenia výpovednej doby.
Okamžité skončenie pracovného pomeru z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny (ak svojvolne prestaneš chodiť do práce) nie je dobrou vizitkou u nového zamestnávatela.
mini47
24.08.13,20:31
ale mohla by som podpisat zmluvu s novym zamestnavatelom ak nemam ukonceni tento prac.pomer? a zacat tam chodit do prace aj keby v tomto zamestnani porusim pracovnu disciplinu ( prestanem chodit do prace)?
avalik
24.08.13,20:33
mas tu novu pracu istu? nebude novy zamestnavatel pozadovat pracovny posudok od predchadzajuceho zamestnavatela?
mini47
24.08.13,20:39
ano mam tu pracu istu ....no a ten posudok asi nebudu pozadovat.
veronikasad
24.08.13,20:58
Ak sa rozhodneš pre takýto netradičný spôsob skončenia prac.pomeru, bolo by vhodné o tom povedať novému zamestnávatelovi. Aby sa ti nestalo, že nakoniec nebudeš mať prácu ani v jednej firme. Lebo keď sa o tom nový zamestnávatel dozvie, ukončí s tebou prac.pomer v skúšobnej dobe. Ak s tým nový zamestnávatel bude súhlasiť, môžeš mať súbežne prac.pomer v obidvoch firmách.
mini47
24.08.13,21:00
a co stary zamestnavatel? co budu riesit s tym? ci uz nic uplynie mi doba a koniec alebo ?
veronikasad
24.08.13,21:03
Doručila si už zamestnávatelovi výpoveď ? Nestačí žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou, s ktorou nesúhlasil. Máš ešte zostatok nevyčerpanej dovolenky ?
mini47
24.08.13,21:08
este nie chcela som aby mi potvrdili ziadost ale managerka sa vyjadrila ze to nepriapda do uvahy. chce sa so mnou este o tom porozpravat ked sa vrati z dovolenky ale ze ma nepusti. v tom pripade mam napisat vypoved a poslat im ju?
veronikasad
24.08.13,21:12
Ano, do konca mesiaca treba doručiť zamestnávatelovi výpoveď, najlepšie osobne a dať si podpísať prevzatie. Lebo ak ju pošleš postou, môže sa stať že ju zamestnávatel preberie až po 1.9. a výpovedná doba začne plynúť až od 1.10.2013.
Snaž sa so zamestnávatelom (aj po doručení písomnej výpovede), dohodnúť na ukončení prac.pomeru v zmysle § 60 ZP - nenastúpenie do práce a následné absencie ber len ako krajné riešenie, vedomá si všetkých dôsledkov, vrátane možnosti zamestnávatela žiadať od teba cestou súdu náhradu škody.
mini47
24.08.13,21:35
a neexistuje nieco take ako vypoved so staznostou na nadriadeneho? aby som kvoli tomu mohla dat okamzitu vypoved?
avalik
24.08.13,22:33
mini47, bolo by dobre si aj Zakonnik prace precitat ... § 69

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,

b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,

c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

cely zakon mas tu: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311
Katy a R
25.08.13,07:41
A aký je charakter novej práce? ... Riešením by bolo zvládnuť ten koniec septembra v obidvoch zamestnaniach . (VL je mesačná). Samozrejme výpveď doručiť hneď!
a ešte ak by sa dala v starej práci čerpať dovolenka ??