Andy31
25.08.13,13:24
Som tehotna /v 4.m/; t.č. na ďalšej dovolenke,ktora mi konci 25.11.2013, okrem povinneho mam aj dobrovolne poistenie. V sucasnosti som pre zdrav. problemy s tehotenstvom na PNS.Otazka: ako postupovat, ked som vraj vyčerpala takmer rok marodky,ci uz vlastnej,alebo OČR s detmi; mam postupit riziko a nastupit po materskej do zamestnania? Bojim sa,ze po troch rokoch materskej by som uz nedostala ziadne peniaze a prakticky by rodina nevyzila,Vopred dakujem za vsšetky fundovane rady.
Jedna sa o dceru,ktora sa sa stara o 5.r. dvojcata,chodia do MŠ, 2,5 r. dieta je s ňou doma
Mila123
25.08.13,11:28
si tehotná? dôchodkyňa? stará mama? nechápem.....ak píšeš za iných, tak sa oprav
Katy a R
25.08.13,14:49
neviem, či som celkom pochopila aj po upresnení ??
Zrejme jej končí platená DPN ... z dobrovoľného poistenia.
tú by mohla ukončiť. Len potom bude treba platiť poistné. Do troch rokov veku dieťaťa bude dostávať RP.
PP asi stále trvá? - tak by mohla nastúpiť do zamestnania - dlhá doba do mterskej to už nie je - prípadne ju potom môže lekár znva vypísať na DPN - mohla by mať nemocenskú dávku z obidvoch poistení (obmedzený čas kôli podprnej dobe). No a potom aj materské z obidvoch poistení.
Ale samozrejme - zdravotné hľadisko je dôležité... to už je na lekárovi.