Lusssy
25.08.13,13:57
Peknú nedeľu prajem, akurát som narazila na problém pri vybavovaní úveru na začatie podnikania. Vyhliadla som si (asi) najlepší úver na podnikanie v ZUNO banke. Poskytujú najvyššiu sumu bez založenia nehnuteľnosti a s nízkym úrokom. Problém ale nastal pri dotazníku, kde sa pýtajú či prehlasujem, že sa môj pracovný pomer neskončil a ani v blízkej dobe neskončí. Tzn., že nie som vo výpovednej dobe, že som nedala, nedám, nedostala, nedostanem výpoveď a neskončila a neskončím pracovný pomer dohodou. Situácia je však taká, že si vybavujem všetko potrebné na podnikanie, chcem zobrať úver, založiť si spoločnosť, zamestnať sa v nej a v súčasnom zamestnaní dať výpoveď. Myslíte si, že ich bude sociálka kontaktovať, že dom dala výpoveď alebo, že si ma budú občas preverovať aj keď budem platiť načas? Oni sa v tej žiadosti odvolávajú, že prípadné spory sa budú riešiť v Rozhodcovskom konaní v súlade s obchodnými podmienkami. Neviem, či ako spor budú brať to, že som sa zamestnala vo svojej spoločnosti alebo sporom pre nich bude len situácia kedy by som prestala úver platiť. Môžu ma nejako pokutovať alebo dať na súd?
PS: úver so založením nehnuteľnosti si nemôžem vziať, lebo žiadnu nehnuteľnosť nemám
Ďakujem za rady.
veronikasad
25.08.13,12:40
V názve témy píšeš o úvere na podnikanie. Neberieš náhodou tento pre teba výhodný úver ako fyzická osoba (nepodnikateľ) ?
meha
25.08.13,13:07
Ak máš vedený účet v ZUNO banke,komunikuj s nimi cez chat,uveď túto skutočnosť môžeš aj dnes odpovedia ti.
Lusssy
25.08.13,14:56
áno ako fyzická osoba, momentálne zamestnaná, po obdržaní peňazí, chcem dať u súčasného zamestnávateľa výpoveď a založiť si vlastnú spoločnosť, v ktorej samu seba zamestnám
Lusssy
25.08.13,14:58
viem, len mám strach aby si nepýtali odo mňa nejaké údaje, alebo nezistili, adresu počítača a potom keď si budem brať úver tak si presne na to "posvietia"
KEJKA
25.08.13,15:16
si si istá tým podnikaním, že ideš ihned dávať výpoveď? Ved založenie spoločnosti chce svoj čas a aj ked aj teraz máš svojich odberateľov istých - čo má málokto, prvé peniaze prídu najskôr o 1-2 mesiace. To je asi práve tá výpovedná doba.
Neriskovala by som ukončenie PP, ak nie je istý príjem zo sro. Na svoj plat plus odvody tvoja sro musí "zarobiť" a nielen to, musí dostať aj peniaze - musí dostať platby za svoje faktúry.
Ak sa rozhodneš počkať s výpoveďou, kludne prehlás, čo ZUNO požaduje. Pre každú banku je podstatná skutočnosť, či sa úver spláca. Sociálka nikoho nekontaktuje, ani ZUNO nebude žiadať potvrdenie od zamestnávateľa.
Lusssy
25.08.13,15:37
v istej miere máš pravdu ale nedá sa mi naraz pracovať vo svojej spoločnosti aj u terajšieho zamestnávateľa, aj kvôli času aj kvôli konfliktu záujmov... pokým sa prevádzka nerozbehne tak v súčasnej práci pár týždňov pobudnem, ale keď príde chvíľa, že v nej budem musieť tráviť gro času tak už u súčasného zamestnávateľa nebudem môcť ostať... je to časovo náročná práca a to, že som sa zamestnala vo svojej vlastnej s.r.o. budem musieť určite nahlásiť súčasnému zamestnávateľovi, kvôli odvodom, no a keď zistia, že mám firmu tak ma aj sami prepustia... a čo sa týka financií, časť príjmov budem mať v deň odovzdania tovaru, časť neskôr, preto si nechávam finančnú rezervu ;-)
Lusssy
25.08.13,15:39
Tak som im tam napísala a bliklo mi len, že všetky linky sú obsadené, skúste neskôr a otázku zmazalo.
meha
25.08.13,16:28
Niekedy sa to stáva,ak budeš mať záujem,skús hoci aj zajtra. Ak sa ozaj nedá počkať s výpoveďou/aj keď prikláňam sa ku Kejke,ideš do rizika,no ak si si istá,že úver splatíš,banka sa o teba či si zamestnaná alebo nie nebude zaujímať.Horšie by to bolo až v prípade nesplácania.
julysak
26.08.13,04:43
Veď sa vo vlastnej firme nezamestnaj :D

A je to !