Socci
25.08.13,20:18
Posúvam... či sa náhodou nenájde niekto, kto by mi vedel poradiť, prosím, dnes musím podať daňové priznanie :(((

Ahojte poraďáci, vedeli by ste poradiť, či sa môj problém dá chápať ako refakturácia nákladov? Naša firma, mesačný plátca DPH, je v podnájme. Vedľa nás si zriadila kanceláriu iná FO - neplátca DPH a poprosila nás, či by sa mohla napojiť na naše wifi a tak využívať internet, aby si ho nemusela sama ťahať a zaplatiť tak vyššie zriaďovacie výdavky. Náš konateľ súhlasil, a teraz tu mám vystavenú faktúru za int.pripojenie za JÚL, vystavenú 22.7. s rovnakým dátumom dodania (10 EUR + DPH 2 EUR). Postupovali vo firme správne pri vystavení takejto fa s takýmito dátumami? Naozaj nám vo firme vzniká daňová povinnosť dňa 22.7. - dňa vystavenia fa? ďakujem za odpoveď. Dúfam, že to ešte stihnem zistiť do zajtra... skúsite niekto takto rýchlo poradiť?? VĎAKA!
cejo
27.08.13,12:35
Síce trocu neskoro, ale snáď pomôže. V prípade, že ste náklady na internet "refakturovali", tak dátum dodania je skutočne podľa dátumu vystavenia faktúry. Ale nie tej pôvodnej ale dátum vystavenia vašej faktúry. Čiže ak máte faktúru z telekomu, ktorá bola vystavená 22.7., ale vy ste túto službu refakturovali až 1.8., tak dátum dodania na vašej faktúre v zmysle zákona o DPH je 1.8.
Socci
29.08.13,08:44
Vďaka za reakciu... lenže faktúra od tcomu bola vystavená 2.8., dátum dodania má 31.7.. A fakturantka sa rozhodla vystaviť našu faktúru za júl pre tú FO 22.7., s dátumom dodania 22.7. - čiže ešte pred koncom mesiaca a pred obdržaním fa od tcomu. A ja si nie som istá, či je to správne.
cejo
29.08.13,09:53
zaujímavý postup. ťažko povedať, či je to nesprávne. prinajhoršom ste uviedli skoršiu daňovú povinnosť ako ste mali. DU vám to podľa mna napádať určite nebude.
Socci
29.08.13,11:07
Je to stále v rámci júla, takže snáď to je ok. Po tom čo som všetko prečítala to snáď nebude taká veľká chyba. Vďaka za názor!