mata30
26.08.13,14:13
Chcem sa spytat, ci mi moze otec zakazat stavat garaz pripadne hovorit kde a ako ju postavit? pozemok a dom mi daroval, ale dal si nan bremeno na dozivotne uzivanie. Mam garaz volne stojacu na pozemku ale parkuje v nej on svoje auto. S nami v dome nebyva byva o dva domy dalej.Nemam proti tomu nic sme sa tak dohodli.My sme teraz kupili auto a chceme garaz postavit pri dome na pozemku vchod z cesty. najskor ze ved si postavte. Ked sme nakupili potrebne veci zrazu je proti. Moze do toho hovorit? Prosiiim o radu dakujem
Ice dive
26.08.13,12:21
on má právo len doživotne užívať nehnuteľnosť, zakazovať resp. obmedzovať nakladanie s nehnuteľnosťou nemá právo... i keď môže mať ten pocit...
JankaO
26.08.13,12:29
Vecné bremeno na doživotné užívanie ho oprávňuje darovanú nehnuteľnosť, ktorej nie je vlastníkom užívať. No nakladať s ňou a rozhodovať o nej nie.
mata30
26.08.13,12:42
no to si myslim aj ja ale ked on mi tu vozi stare haraburdy zelezny srot nam sa to nepaci nikto mu nezakazuje tu ist ma tu garaz, dielnu nech si spravi co potrebuje a ide s tym prec ani ja mu na pozemok nenosim odpad.Zistil,ze ked tam postavim garaz nebude moct sa dostat dozadu s jeho strojmi. on ma svoj pozemok zapratany traktormi fekalmi a inymi rarohami nema to kde pchat tak chce sem uz som zufala
Mária27
26.08.13,13:05
Keď vás chcel sekírovať, mal si nájsť iný spôsob, nie prevádzať vlastníctvo. Ak si garáž postavíte, nemôže z toho dôvodu žiadať dar späť.
arizona
26.08.13,13:15
NIE! Ty si majitel, ty si rozhodujes co kde postavis.

"vecne bremeno" ma pravo dozitia, nie rozhodovania o nehnutelnosti