jamima
26.08.13,14:54
Ahojte, ako si mám vysvetliť §21,ods.3 v zákone o osob. údajoch, kde sme spoločnosť ktorá dodávateľsky spracováva mzdy a personalistiku a tiež účtovníctvo?

(3) Prevádzkovateľ je povinný o poučení oprávnenej osoby vyhotoviť písomný záznam. Záznam o poučení obsahuje
a) identifikačné údaje prevádzkovateľa,
b) titul, meno, priezvisko, pracovné, služobné alebo funkčné zaradenie a podpis oprávnenej osoby,
c) titul, meno, priezvisko, pracovné zaradenie alebo funkciu a podpis toho, kto vykonal poučenie,
d) informácie podľa odseku 2,
e) deň poučenia a
f) deň, odkedy osoba prestala byť oprávnenou osobou; tento údaj doplní prevádzkovateľ po ukončení jej činnosti ako oprávnenej osoby.


Mám poučiť kolegov /6 zamestnancov/?,platí táto povinnosť aj pre sprostredkovateľa?ďakujem za vašu pomoc,
avalik
27.08.13,21:18
vy ako prevadzkovatel poucite svojich zamestnancov - opravnene osoby ... pri pouceni vychadzate z vlastnej dokumentacie - bezpecnostnej smernice

vy vo vztahu k vasmu klientovi ste v postaveni sprostredkovatela, vas klient je prevadzkovatel - zmluvne vas poveri spracovanim osobnych udajov (§8) ... poucenie vam klient nerobi

doplnenie:
kazdy prevadzkovatel si poucuje svoje opravnene osoby - teda ty svojich zamestnancov, klient svojich, ty ako sprostredkovatel nemozes poucat klientovych zamestnancov - nakolko opatrenia na OOU su jeho internou zalezitostou

povinnost absolvovat skolenie nie je v zakone dana,
absolvovanie skolenia nenahradza poucenie podla § 21 aj keby jeho vysledkom bol ten najsuper certifikat
jamima
28.08.13,05:38
ďakujem, poučiť u prevádzkovateľa môže kto? môžem to byť aj ja, po absolvovaní školenia o ochrane osob. údajov?
avalik
28.08.13,05:56
doplnila som odpoved
jamima
28.08.13,11:08
ďakujem, V.
Zita5
28.08.13,17:26
Prevádzkovateľ poučí svojich zamestnancov a sprostredkovateľ poučí zasa svojich zamestnancov teda Vaša spoločnosť .Čiže poučenie musí byť zo zákona a v súlade so zákonom na oboch stranách .