Dunos32
26.08.13,16:20
Naša rodina má vážne problémy s otcom. Posledných pár rokov úplne nelogicky nakupuje rôzne nepotrebné veci ako napríklad 2 autá na leasing, novú gaučovku, plazmové televízory atď atď. Peniaze nato nemá a a v jednom kuse si požičiava peniaze cez Quatro za najnevýhodnejších podmienok. Napríklad dnes si požičal 1500eu na 5 rokov a bude musieť splatiť cca 2800eu. Dokonca klamal že si požičal v banke lebo už sme sa s ním museli niekoľko krát hádať že si požičiava za najnevýhodnejších podmienok. Ale on absolútne nikoho nepočúva od nikoho si nechce dať poradiť len robí to čo ho napadne. Akákoľvek snaha poradiť mu ho silne rozčúli. Otec už je dôchodca a má vážne zdravotné problémy. Mamka s ním už nežije lebo s ním sa nedá žiť ale niesu rozvedený. Ja sa obávam toho najhoršieho, že on si v kľude zomrie a zadlží celú rodinu tak že to aj my budeme splácať do konca života. Tak sme dospeli k záveru že asi ho bude najlepšie umiestniť do psychiatrickej liečebni. Ale on sám tam nikdy nepôjde. Rozumne sa s ním rozprávať nedá od nikoho si nedá nič vysvetliť. Preto by som potreboval vedieť je nejaká možnosť ako ho do tej liečebne dostať? Jako mamka už uvažuje že na staré kolená bude musieť čeliť rozvodu. To už je bez debaty. Ale aj tak obávam sa že rozvod v ňom vyvolá ešte aj násilne správanie sa. Prosím poraďte.
Perqtoon
26.08.13,17:25
To čo robíte z otcom v rodine je veľmi nesprávne. Musíte si však veľmi vážne uvedomiť, že skutočne môže zadĺžiť celú rodinu, totiž na dedickom konaní v prípade smrti budú sa hodnotiť pasíva aj aktíva to je + majetok ktorý má (napr nehnuteľnosť) a - ako dlhy. Môže sa stať, že dlhy budú skutočne väčšie ako jeho majetok a potom sa Vám oplatí odmietnuť po ňom dedictvo, teda aj + aj -. Lenže som tu ja, aby som Vám poradil. Nehádajte sa s nim. To je z vašej strany veľmi zlá taktika. Buzdte všetci k nemu milí, mama nech sa vráti naspäť k nemu a spoločne harmonicky žite v domácnosti. Potom takticky urobte, aby všetok majetok, ktorý má, prepísal na niekoho z rodiny a keď už nebude mať žiadny majetok, tak nech berie pôžičky do nekonečna. Do dedictva pôjdu po ňom len dlhy a také dedictvo potom môžete bezproblémov odmietnuť, lebo v tom dedictve bude len - . A + tam nebude, lebo nemal už žiadny majetok. Musíte na ňom na živa dosiahnuť prevod majetku na hociktorého člena domácnosti. Pracujte na tom ale vadením hádaním a rozvodom to nedosiahnete to si uvedomte !!! S pozdravom: Perqtoon.
Mila123
26.08.13,17:31
koľko má otec rokov? z čoho žije?
Dunos32
26.08.13,18:32
Ďakujem. Dosť ste mi pomohol napríklad to že to jeho mínusové dedičstvo sa bude dať odmietnuť som nevedel. Už toho majetku veľa neostalo ale niečo predsa. Mňa najviac desí práve to že po ňom tie dlhy zdedí mamka. Vytrpela si už viac než dosť a bol by som veľmi nerád keby ešte po jeho smrti musela trpieť. Ďakujem dosť ste mi pomohol :)
Xanti
26.08.13,18:47
No akurát perqtoon zabudol spomenúť, že dlhy patria do BSM, takže už teraz tvoja mamka je hrdou vlastníčkou polovice dlžôb ...a do dedičstva vstúpi len polovica dlžôb nie všetky .. takže moc ruky nemädlite.

A na mamkinom mieste sa nerozvádzam, ak by to urobila a otec zomrie nebude mať nárok na vdovský dôchodok..

Ešte mamke by mohlo pomôcť zrušenie BSM alebo jeho zúženie ... aby nemala otcove dlhy ...
buchač
26.08.13,18:56
Perqtoon (Dnes 20:25) ....
" Lenže som tu ja, aby som Vám poradil......"

:D :D :D :D :D
Dunos32
26.08.13,18:58
Ďakujem za informácie som si vedomí že to nebude ľahké ale bude sa to musieť začať riešiť. Lebo doposiaľ sa to iba odsúvalo. Jednať s otcom to je ako keby hrach na stenu hádzať. Už keď bral na lízing druhé auto každý sa mu to snažil vyhovoriť nepočúval nikoho. Som veľmi rád že sa zapájate a ďakujem aj Váš príspevok mi dosť pomohol.
marjankaj
27.08.13,00:31
Perqtoon, Presne na teba tu čakal, aby si mu poradil. Aj s tvojim káblom.
http://www.porada.sk/t222819-mam-pravny-narok-na-ulozenie-kabla-380v-50hz-v-zemi.html#post2400379
Ferdosondo
27.08.13,03:51
Buchč si zabyl
alaya1
13.09.13,06:29
Tymto sposobom si nahanas klientov? ved je porad tu, na Porade, aby aj ini, v buducnosti mohli sa o tieto tvoje rady opriet.
Lucy121
13.09.13,07:31
Ziadost o obmedzenie /pozbavenie sposobilosti na pravne ukony treba podat na sud...myslim ze tam vam poradia aj zadarmo
alaya1
13.09.13,07:36
V prvom rade treba vediet, ci naozaj je otec nesposobily pravnych ukonov a je nutne ho zbavit svojpravnosti.. Na to vsak treba, aky bol lieceny u psychiatra, pripadne aspon diagnostikovany psychologom. Keby kazdeho, kto zije z poziciek by sme zbavili pravnej sposobilosti, nas stat by pomaly nemal svojpravnych obcanov.