prstienok
26.08.13,19:21
Ako je to momentálne s prepočítavaním dôchodku? Stále platí, že stačí zaslať len neformálnu žiadosť (list) do SP? Vystavuje z-vateľ okrem ELDP aj nejaké potvrdenie? ďakujem
veronikasad
26.08.13,17:35
Dôchodca po skončení prac.pomeru osobne navštívi odd. dôch.poistenia prísl. pobočky SP, kde odovzdá (v zalepenej obálke) ev.list. dôch.poistenia za obdobie od priznania SD do skončenia prac.pomeru.
Zamestnancovi som vyplňala aj potvrdenie zamestnávatela o dobe poberania náhrady príjmu pri dočasnej PN v období 52 týždňov pred dátumom spísania žiadosti o dôchodok.
prstienok
26.08.13,17:39
to potvrdenie o dobe poberania PN niekde nájdem, či to vystaví SP z-ncovi aby potvrdil u z-vateľa?
veronikasad
26.08.13,17:42
Mám ho zo SP, medzi tlačivami som ho nenašla. Informuj sa na pobočke, či ho vyžadujú aj u vás.
prstienok
26.08.13,17:44
ďakujem za pomoc :)
VERONIKA6
27.08.13,04:41
Treba dať žiadosť o prepočet dôchodku a prílohou žiadosti sú: - vyhlásenie žiadateľa o zvýšenie predčasného starobného dôchodku a EL. /sociálky majú také tlačivá, v prípade záujmu môžem poslať/
veronikasad
27.08.13,04:53
Bola som minulý týždeň na SP s býv.pracovníčkou, ktorá žiadala o prepočet - tlačivá vypisovala pracovníčka SP, len jej to dala podpísať.