Ivi de LaCorke
26.08.13,22:03
Dobrý deň,
zakladám spoločnosť, ktorá sa bude venovať predaju online produktu, ktorý má svoju hodnotu, ale nevytvára žiadne náklady. Produkt chcem predávať prostredníctvom obchodných zástupcov a následne im mesačne vyplácať provízie z predaja.
Tu nastáva problém títo ľudia nemusia byť živnostníci a chcel by som vedieť akým spôsobom čo najjednoduchšie a najhospodárnejšie vyplácať províziu.
Hľadám niečo ako Google AdSense, kde sa kumulujú provízie a následne sa to vypláca.

Ďakujem za Vaše rady
Andrej13
27.08.13,15:19
existuje mnozstvo firiem, ktore takto funguju, skus si zadat do google affilate podnikanie. V podstate by som sa urcite poradil s pravnikom, ake presne znenie maju mat zmluvy a podmienky vyplacania, ale urcite si urci nejaku minimalnu hranicu. aj websupport ma provizny system.
Ivi de LaCorke
31.08.13,19:46
len pri affiliate je myslím potrebné aby dotyčný subjekt dol zároveň aj subjekt daňový, čiže nie FO nepodnikateľ...ale keďže sa v mojom prípade prevažne jedná o FO nepodnikateľov, tak je tento spôsob pre mňa asi nevhodný...alebo sa mýlim?
Andrej13
31.08.13,20:33
tak toto neviem. potom jedine spytat sa toho pravnika.
Dáša_
01.09.13,04:45
no ale keď chceš, aby tvoj produkt predávali obchodní zástupcovia, tak sú dve cesty - buď ich i seba zamestnáš napríklad na dohodu alebo podnikajú v svojom mene a majú živnosť. So všetkým, čo to obnáša.
napríklad: http://www.podnikajte.sk/dane-a-uctovnictvo/c/422/category/dan-z-pridanej-hodnoty/article/zdanovanie-prijmov-google-adsense.xhtml