majkavb
27.08.13,06:30
Cez krizovatku som prechadzala na oranzovu, este nesvietila cervena. Za krizovatkou ma zastavili policajti a spytali sa ci som si vedoma toho co som spravila, tak vravim,ze nie. Vysvetlil mi ,ze som presla na cevenu. Ja som mu oponovala,ze si niesom toho vedoma ze som presla na cervenu, ked tak maximalne na oranzovu. On ze sa somnou nebude hadat a pride mi predvolanie na spravne konanie kde je vyska pokuty az do 650eur. Ze krizovatka je pod kamerami a maju dokaz o tom. Ked som sa pytala ake su ine moznosti okrem spravneho konanie tak povedal, že ine moznosti niesu. Tak mi vratil doklady a odisla som. Nenavrhol mi ziadnu blokovu pokutu a nedal mi ani nic podpisat.

Aka je teda maximalna pokuta ze prejazd na cervenu v spravnom konani?
Peggynka
27.08.13,04:40
julysak
27.08.13,07:13
Nečítal som link.

Ale kedysi platilo, že vo výnimočných prípadoch môžeš vojsť do križovatky na oranžovú (samo, že keď budeš vychádzať, bude už červená) :

- vezieš spolujazdca, ktorý zo zákona NEMUSÍ byť pripútaný = nemôžeš prudko zabrzdiť, kvôlivá nejakej oranžovej
buchač
27.08.13,09:48
Nemala si sa hádať ....
Vyšlo by to lacnejšie .

4.1 Prejazd cez križovatku na signál STOJ! dávaný policajtom alebo inou oprávnenou osobou alebo vyplývajúci z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia 150 €

https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=sadzobn%C3%ADk+pokut+2013&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Priestupkové konanie hentú pokutu iba zvýši .

P.S.:
S polišom sa hádať neoplatí ...teda pokiaľ nemáš poriadne naštudovanú vyhlášku , práva a povinnosti policajtov ...
Radšej si nasypať popol na hlavu , priznať si chybu - samozrejme , ak bol nejaký ten priestupok .
majkavb
27.08.13,09:56
nehadala som sa, ale on mi pokutu ani nenavrhol....on z fleku povedal, ze to bude spravne konanie. Pokial viem tak najprv ti ma dat (navrhnut)pokutu a ak s nou nesuhlasis alebo nemas peniaze tak potom je spravne konanie ale to musis aj podpisat, ze niesi ochotny zaplatit.....alebo sa mylim?
buchač
27.08.13,10:01
Áno ...máš pravdu .

Ak nemáš na pokutu , mal by dať aj ten šek pri ochote zaplatiť pokutu . Lenže vtedy zadrží VP .

Samozrejme spísať papier a dať podpis ....OBAJA .
majkavb
27.08.13,10:04
Takze ak mi nedal pokutu, nezadrzal VP, nedal sek, nic mi nedal podpisat mozem to brat iba ako upozornenie?
avalik
27.08.13,10:15
Zakon o cestnej premavke

§ 139d

(1) Ak orgán Policajného zboru zistí porušenie povinnosti podľa § 6a a nie je dôvod na odloženie veci, bezodkladne bez ďalšieho konania vydá rozkaz o uložení pokuty. Rozkaz má rovnaké náležitosti ako rozhodnutie, ak v odseku 10 nie je uvedené inak. Spolu s rozkazom sa držiteľovi vozidla zašle aj fotografia o porušení povinnosti podľa § 6a alebo spôsob, ktorým sa držiteľ vozidla môže oboznámiť s údajmi podľa § 139f ods. 2 písm. d). Rozkaz nemožno doručiť verejnou vyhláškou.

§ 6a
Povinnosti držiteľa vozidla

Držiteľ vozidla je povinný zabezpečiť, aby pri prevádzkovaní motorového vozidla boli dodržiavané pravidlá cestnej premávky podľa tohto zákona, ktoré ustanovujú

a) zákaz predchádzania podľa § 15 ods. 5 alebo zákaz predchádzania vyplývajúci z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia,

b) rýchlosť jazdy podľa § 16,

c) povinnosť zastaviť vozidlo na príkaz dopravnej značky „Stoj, daj prednosť v jazde!“ alebo na signál so znamením „Stoj!“,

d) zákaz otáčania a cúvania podľa § 22 ods. 4 alebo zákaz otáčania vyplývajúci z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia,

e) zákaz zastavenia a státia podľa § 25 alebo zákaz zastavenia a státia vyplývajúci z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia,

f) prejazd cez železničné priecestie v čase, keď je to zakázané podľa § 27 až 29,

g) najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť vozidla, najväčšiu prípustnú hmotnosť jazdnej súpravy, najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť prípojného vozidla alebo najväčšiu prípustnú hmotnosť pripadajúcu na nápravu vozidla podľa § 51,

h) zákaz vjazdu, zákaz odbočovania alebo prikázaný smer jazdy vyplývajúci z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia.

§ 139f
(2) V evidencii správnych deliktov držiteľov vozidiel sa vedú
d) fotodokumentácia alebo videozáznam porušenia povinnosti podľa § 6a,


Osobitné ustanovenia o správnych deliktoch držiteľa vozidla

§ 139a
(4) Držiteľovi vozidla, ktorý porušil povinnosť podľa § 6a písm. c), orgán Policajného zboru uloží pokutu 300 eur.
viktorviktor
27.08.13,12:53
možno si občania kúpili uniformi, nedávno bola správa že výstroj sa dá zohnať za nejakých 3sto€,
alebo svietila stále oranžová, čo by bolo aj na kamere, tak to nechali tak,
ako povedia policajti tak bolo, ako podľa teba riešiť občana čo odmietne platiť a je si vedomí, že ide na oranžovú, čo si na trhu aby zjednávali, najprv ponuka