vrtelka
27.08.13,06:53
Ahojte, chcem sa spýtať, či nemáte niekto skúsenosti s tým, keď aj napriek upozorneniu, že si to neprajete, Vás niekto bobmarduje telefonátmi. Aby som upresnila, moj bývalý volá mne, deťom aj 10 krát denne a veľmi nas to obťažuje a zasahuje do nášho normálneho behu života, nebránim mu v stretávaní ani v telefonovaní, avšak všetko má svoje hranice, decka nič ine nerobia, len visia na telefonoch. Denne si nájdeme každý 7-8 neprijatých hovorov a okrem toho ešte spolu hovoria 5-10 krat. Ved je to choré! Slušne som mu napísala, že im kludne može volat aj každý den, ale raz za den, napr.večer. a oni mu povedia, čo robili a ako sa mali. Na to na mna vyskočil, že on im bude volat kedy on chce a kolkokrat on chce. Už som sa nahnevala a povedala som detom, nech si vypnu mobily a večer zavolaju tatkovi. Bez problemov suhlasili. Večer ked sme zapli mobily, ja som mala 18-neprijatých hovorov, jeden syn 10 a druhý 9. Myslíte si, že sa môžem nejako brániť proti takémuto obťažovaniu? Ja nie som povinna mu dvíhat telefony. Ale aby bolo jasné, nechcem mu branit v styku s detmi, len tie telefonáty su nervy a otravujú..Čo by som moha urobiť, pomohla by mi polícia?
avalik
27.08.13,07:11
ale take nieco uz tu je http://www.porada.sk/t222751-telefonovanie-detom.html ... preco pises z roznych nickov a nepokracujes v povodnej otazke?
julysak
27.08.13,07:34
Polícia nie - tá môže riešiť až keď to prekročí určité hranice
Dav
27.08.13,08:19
Zmeniť telefónne čísla sebe aj deťom,požiadať o nezverejnenie - služba mobilného operátora, používať službu clip (či ako sa nezobrazenie čísla volajúceho nazýva) a volať otcovi v presne vymedzený čas, napr. po večeri, z tvojho telefónu, obidvaja synovia odrazu cez hlasitý hovor. O chvíľu začne škola, telefonáty ich budú obmedzovať pri učení a mimoškolských aktivitách,v škole sú zakázané. Nemyslím, že je prvoradý záujem o deti, skôr ide o určitú formu psychického násilia, kde deti predstavujú vítanú zámienku a rukojemníkov, ako tebe a deťom otravovať život po rozvode.
expeeert
27.08.13,08:27
Je to síce drahšie riešenie, ale niektoré nové telefóny už majú aj funkciu zablokovania čísla, takže pokiaľ nebude mať každý deň nové číslo tak by aj toto mohlo pomôcť. Pri deťoch neviem, nakoľko ich to obťažuje, to by som nechal na ich rozhodnutí, či komunikáciu s ním obmedzia... Treba si zistiť u operátora, ktoré mobily majú tú funkciu.
vrtelka
28.08.13,06:00
dakujem , presne o to ide, o školu a mimoškolské aktivity