jarmila0206
27.08.13,07:56
potrebujem poradiť čo by bolo výhodnejšie .Skončila mi RD ,k 31.8 som dostala výpoveď,momentálne si čerpám 4 dni dovolenku,zvyšok mi bude preplatený aj spolu s odstupným.Uvažujem o predlžení RD do 6 rokv bez naroku na rodičovský príspevok.Ak by som sa teraz zaevidovala na UPSVR,môžem požiadať o predĺženie RD po skončení poberania podpory v nezamestnanosti.?Zamestnaná som bola 7 rokov ,za minimalnu mzdu ,akú asi dostanem podporu v nezamestnanosti?Mám nárok na nejaky príspevok ,na externé študium na VŠ?
Monika Kováčová
28.08.13,07:00
Kedy presne skončila RD?
Katy a R
28.08.13,08:39
Ak ti pracovný pomer skončí 31.8. - tak už potom neskôr nemôžeme hovoriť o rodičovskej dovolenke. Kľudne sa zaeviduj na UPSVaR - myslím, že tou dovolenkou sa ti vylepší VZ pre dávku v nezamestnanosti (chcelo by to presnejšie údaje) .. No a v SP môžeš byť stále vedená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6tich rokov. V ZP môžeš doložiť rozhodnutie o evidencii ..
K štúdiu - možo nejaké štipendium - ale to sa treba na škole informovať.
Ak už nebudeš mať príjem - tak popozeraj tu: http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226 - o príspevkoch v hmotnej núdzi - a pozri aj aktivačný príspevok, či by neprichádzal do úvahy (štúdium)
jarmila0206
28.08.13,13:28
Ďakujem,už som bola na UPSVR,idem sa evidovať buduci týždeň.V SP mi dali tlačivo na registráciu pre osobu starajúcu sa o dieťa do 6tich rokov,a do ZP mám priniesť rozhodnutie o evidencii na urade
Katy a R
29.08.13,10:58
:) šikulka