Blanka c
27.08.13,10:51
Mám životnú poistku, chcela som čiastočný odkup a toto mi odpísali. Po preverení Vašej požiadavky Vás informujeme, že vzhľadom k tomu, že po odrátaní nesplatených počiatočných nákladov spojených so vznikom poistnej zmluvy vrátane poplatku a 12-tich mesačných zrážok od stavu účtu, Vám nezostane na bežnom účte poisťovateľom stanovená minimálna suma potrebná na čiastočný výber, t.j. 100 €, Vašej žiadosti v súčasnej dobe nie je možné vyhovieť. Čo to znamená? Vyplatia ma vôbec niekedy? Alebo až po skončení zmluvy? Prosím vás o radu, vďaka
Braňo
27.08.13,09:55
no máš nízku odkupnú hodnotu, čo chceš radiť?
Vladislav Hofrík
14.10.13,11:33
Pri uzatvárani poistnej zmluvy Vás mali informovať, že cca prvé 2 roky vlastne platíte poisťovňu a toho, kto s Vámi poistnú zmluvu uzatvoril ( to sú tie počiatočné náklady). Až potom sa peniaze, ktoré do poisťovne posielate( takmer všetky) pripisujú na Vašu poistnú zmluvu. Pri zaslaní poistky by mali zaslať aj list s odkupnou hodnotou - sú tam napísane roky a suma - t.j. koľko peňazí Vám vyplatia v danom roku poistenia. Napr. v 1 roku je 0, v druhom roku 20,- € atd. keď budete hladať sumu nad 100,- € zistíte v danom riadku, kedy prvykrát môžete požiadať o čiastočný výber, aby Vám aspoň 100,- € vyplatili.