jantar195
27.08.13,10:53
mám chatu a jediná pristupová cesta k nej je pravidelne ničená urbarmi-tratormi a inymi mechanizmami a ich ťažbou dreva.čím mi znemožnuju jediný pristup autom ku chate.začala som ju obalovat balvanmi, aby mechanizmy nemohli prejst, ale dostala som sa na ostrie noza. drevo mozu tahat traktoristi cez luku, ale je to pre nich pohodlnejšie cez nasu vystrkovanu cestu popred viacere chaty, akurat pri nás je poda makka sme nižšie ako ostatne chaty a tak nam ju poskodzuju.kam sa obratit? obecny urad myka plecom a nechava to na mna, urbari su schovaní a nik nechce povedat mena, aby som za niekym mohla ist.- vladne tu strach, su tu mocni podnikatelia v dedine a nik ich nechce mat proti sebe.uz sa mi aj traktoristi vyhrazali, ze mi balvany odhodia na chatu a tak neviem co robiť..
buchač
27.08.13,09:06
Ak si trúfaš na boj s veternými mlynmi , tak ostáva jedine súd ...

Ale aj tak nebudeš mať vyhraté ... morálne a po právnej stránke určite , no inak ??? ...inak ani veľmô nie ...
Na Slovensku určite nie .
kukučka
27.08.13,09:19
Skús podobrom, skamaráť sa pri pive so šoférmi a hľadaj najschodnejšiu cestu, veď navoziť pár fúr šutru a opraviť cestu nemôže byť pre nich taký problém. Pokiaľ si si cestu nezarúbala sťažnosťami a nie je neskoro. Ale radšej neskoro ako nikdy. Nič iné ti nezostáva. Potom už len s pánmi podnikateľmi a to bude tvrdší oriešok.
Potom už len predať chatu...